افزایش 30 درصدی قیمت تایر

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
پیش از این سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر اعلام کرده بود که قیمت تایر در بازار به صورت تصنعی به نحوی افزایش یافته که حتی اگر سازمان حمایت افزایش قیمت کارخانه ای تایرها را نیز تایید کند بازهم اختلاف قیمت قابل توجهی وجود خواهد داشت.
به نقل از تسنیم، براساس گفته های وی مدارک و مستندات لازم برای افزایش قیمت تایر به سازمان حمایت ارسال شده و انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر منتظر تصمیم سازمان حمایت است.
نوسانات بازار ارز و مشکلات مربوط به تامین نقدینگی از جمله دلایلی است که تایرسازان با تکیه بر آن ها خواهان افزایش قیمت تایرها بودند.
حال سازمان حمایت با افزایش 30 درصدی قیمت تایرهای تولید داخل موافقت کرده است. البته این افزایش قیمت علی الحساب بوده و ممکن است در آینده مجددا افزایش قیمت صورت پذیرد.
گفته می شود میزان دقیق افزایش قیمت تایر زمانی انجام می‌شود که شرکت‌های تایرساز اسناد و مدارک کامل خود را به سازمان حمایت اعلام کنند تا پس از بررسی‌های دقیق،‌ قیمت هر برند ایرانی توسط دفتر بررسی قیمت سازمان حمایت محاسبه و مشخص شود.
نظرات
 
 
 

نقی

1399/3/21
همه چیز افزایش قیمتش را به راحتی ۳۰درصد و ۴۰ درصد موافقت میکنند ولی وقتی نوبت افزایش حقوق و مستمری میرسد حرف از ده درصد و پانزده درصد میزنند .