احتمال بازنشستگی کیمی رایکونن

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده
کیمی رایکونن اعلام کرده است در صورتی که مسابقات پیش رو او را راضی نکند در پایان فصل از فرمول یک خداحافظی خواهد کرد.

رایکونن ۴۰ ساله به عنوان آخرین قهرمان تیم فراری از سال ۲۰۰۷ تا کنون در فصل گذشته به تیم آلفارومئو پیوست و تا پایان سال ۲۰۲۰ با این تیم قرارداد دارد. کیمی هنوز تصمیم قطعی در رابطه با بازنشستگی خود اعلام نکرده اما گفته است که در صورت عدم رضایت از مسابقات فصل ۲۰۲۰ در پایان فصل بازنشسته خواهد شد.

قبلا هم گفته ام که تا پایان فصل برای تصمیم گیری صبر خواهم کرد. اگر از مسابقات لذت بردم در فرمول یک خواهم ماند، در غیر اینصورت بازنشسته خواهم شد.

از او سوال کردیم که چگونه توانسته است تا در سن ۴۰ به مسابقه دادن ادامه بدهد و خود را آماده نگه دارد. مرد یخی فرمول یک اینگونه پاسخ داد:

این بسیار ساده است، من عاشق مسابقه دادن هستم، به حواشی این ورزش اصلا اهمیت نمی‌دهم. نه به حواشی که داخل تیم درست می‌شود نه داستان هایی که رسانه ها ایجاد می‌کنند. برای من لذت بردن از مسابقات و چرخ به چرخ شدن با دیگر رانندگان مهم است. بازنشستگی من ممکن است به معنای کنار گذاشتن فرمول یک نباشد. شاید دیگر مسابقه دادن را کنار بگذارم اما دوستان بسیار خوبی در این ورزش دارم و مطمئنم می‌توانم چیز های جدیدی برای کار کردن پیدا کنم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران