تویوتا راو4 در نسخه هیبریدی توسط تویوتا معرفی شد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
تویوتا تاکنون پنج نسل از خودرو کراس‌اور RAV4 را به بازار جهانی عرضه کرده است. این خودرو از سال 1994 تا به امروز تولید شده و محبوبیت بالایی دارد. حال به تازگی کمپانی ژاپنی سازنده نسخه PHV این کراس‌اور را در کشور خود معرفی کرده است.
نسخه جدید تویوتا RAV4 به یک پیشرانه هیبریدی مجهز است که ترکیبی از یک موتور بنزینی 2.5 لیتری 175 اسب بخاری به همراه موتور الکتریکی 180 اسب بخاری در محور جلو و یک موتور الکتریکی 75 اسب بخاری در محور عقب می باشد.
این خودرو برای مشتریانی طراحی شده است که خواهان مزایای خودروهای شاسی بلند همچون محل بار زیاد، دید خوب، و آپشن چهار چرخ بوده و نیز خواهان مزایای اتومبیل‌های سواری همچون مانور پذیری و مصرف سوخت پایین هستند.
لازم به ذکر است که نسخه هیبریدی RAV4 می تواند بدون مصرف سوخت فسیلی و با تکیه بر موتورهای برقی خود مسافتی در حدود 95 کیلومتر را طی کند. این در حالی است که مصرف بنزین این خودرو در هر 100 کیلومتر 4.5 لیتر است.

نسخه PHV  کراس‌اور RAV4

نسخه PHV کراس‌اور RAV4

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران