تمدید مهلت 3 ماهه برای ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، موضوع افزایش بهای مسکن و اجاره بها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همچنین در خلال این جلسه، موضوع ترخیص خودروهای وارداتی مانده در گمرک نیز بررسی شد. در این جلسه، ریاست جمهوری دستور تشکیل کارگروهی متشکل از وزرای امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی و رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با مسئولیت معاون اول رییس جمهور را به منظور بررسی دلایل گرانی مسکن و راه حل های خارج شدن از این شرایط را داد، اما خبر خوش برای وارد کنندگان خودرو در این جلسه، تمدید مهلت ترخیص خودروهای دپو شده و همچنین کالاهای گروه چهارم در گمرکات کشور خواهد بود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، در این جلسه موضوع خودروهای باقی مانده در گمرک مورد بررسی قرار گرفت و با تمدید 3 ماهه مهلت ترخیص خودروهای دپو شده و کالاهای گروه چهارم در گمرکات کشور موافقت شده است. هیئت وزیران باتوجه به کاهش عملکرد دستگاه های اجرایی و برخی مشکلات بوجود آمده برای ثبت سفارش و ترخیص کالا در پی شیوع ویروس کرونا، با تمدید 3 ماهه مهلت ترخیص خودروهای دپو شده و کالاهای گروه چهارم مانده در گمرک موافقت کرده است.
براین اساس، انجام تشریفات گمرکی و ترخیص خودروهای دارای پرونده قضایی که دستور قضایی برائت آنان توسط مراجع رسیدگی کننده صادر می شود، شامل قید زمانی برای ترخیص نبوده و ترخیص آنان بلامانع خواهد بود.
نظرات