فروش ماهیندرا Roxor در آمریکا ممنوع شد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
ماهیندرا یک شرکت خودروسازی هندی است، که زیرمجموعه‌ای از گروه صنعتی ماهیندرا به‌شمار می‌آید و دفتر مرکزی آن در شهر بمبئی قرار دارد.
یکی از خودروهای تولیدی این شرکت که به تازگی خبرساز شده است Roxor نام دارد. این خودرو یک مدل کپی‌شده از جیپ رانگلر آمریکایی بوده و قطعات آن در هند تولید شده و در سایت این شرکت در میشیگان آمریکا مونتاژ می شود.
به تازگی کمپانی فیات کرایسلر موفق شده است با تایید کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده، فروش ماهیندرا Roxor را در آمریکا ممنوع کند و با این ممنوعیت ضرر مالی هنگفتی به کمپانی ماهیندرا وارد شده است.
گفته می شود علت این ممنوعیت کپی برداری طراحی ماهیندرا روکسور از جیپ رانگلر است.
چندی پیش کمپانی فیات کرایسلر با تسلیم مدارکی به کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده و دادگاه عالی این کشور نسبت به چندین مورد کپی برداری طراحی ماهیندرا روکسور از جیپ رانگلر اعلام شکایت کرده بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران