آیا برنده قرعه کشی در پیش ثبت نام می تواند خودروی خود را بفروشد؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مصطفی مظفری، معاون حقوقی گروه صنعتی ایران خودرو با تاکید بر ضرورت همکاری مشتریان و عمل به تعهدات خود طبق قرارداد، اعلام کرد در صورتی که مشتریان به تعهدات خود طبق قرارداد عمل نکند، باتوجه به مفاد قرارداد شرکت خودروساز می تواند نسبت به فسخ این قرارداد اقدام کرده و اتومبیل را به شخص دیگری واگذار کند. پس برهمین اساس مسوولیت فروش احتمالی حواله خودرو‌های در رهن ایران خودرو کاملا بر عهده مالکان خواهد بود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از شاتا، معاون حقوقی گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه محدودیت ‌های قید شده در قرارداد با مشتریان تنها با هدف تضمین خرید خودرو از سوی مصرف ‌کننده واقعی پیش ‌بینی شده است، در ادامه صحبت های خود تصریح کرد که اعتبار قرارداد مشروط به رعایت محدودیت‌ هایی از جمله موارد تعیین شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ثبت‌ نام است و با وجود این شرایط، متاسفانه ممکن است برخی از مشتریان این مسیر را به روش های دیگر و همراه با تخلف طی ‌کنند که این موضوع با توجه به نقض شروط درج شده در قرارداد، قابلیت پیگرد قانونی و قضایی خواهد داشت. حال آنکه شرط عدم ‌انتقال خودرو طی مدت یکساله، شرطی مشروع و قانونی بوده و مخالف مقتضای عقد نخواهد بود.
نظرات
 
 
 
اشکان 1399/3/26
کدوم ماشین؟ الان من برنده شدم ۲روزه دارم تلاش میکنم پول بریزم ارور میده میگه کد ملی مطابقت نداره درصورتی که همین کارتو تو سامانه امتاشون ثبت کردم زنگم میزنی بهشون میگن ایراد کلیه رفع میشه خب میخواین ماشین ندین ندین چرا الکی قرعه کشی میکنین؟ دیگه این چه ایرادیه که ایران خودرو به اون عظمت ۲روزه نمیتونه حل کنه؟ چرا سایتشون همیشه ایراد داره؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران