۲ میلیون خودرو در کشور فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث هستند

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
رییس کل بیمه مرکزی ضمن اشاره به حذف فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث از شبکه نمایندگان بیمه درخواست کرد که فعالیت خود را در زمینه بیمه های اختیاری افزایش دهند.
غلامرضا سلیمانی در این خصوص توضیح داد: «در بحث صنعت بیمه مهم ترین مسئله ای که وجود دارد افزایش ضریب نفوذ بیمه است و شبکه فروش به عنوان عاملی که می تواند در افزایش ضریب نفوذ موثر باشد بسیار کمک کننده است. بخشی از کار بیمه مربوط به بیمه شخص ثالث و اجباری بودن آن است و بخش دیگری از کار آن نیز مربوط به سایر بیمه نامه هاست. در حال حاضر بیمه نامه هایی در کشور وجود دارد که ناقص بوده و باید بر روی آن ها کار شود.»
وی ادامه داد: «تمام فعالیت های بیمه ها در چهار چوب شبکه فروش و نمایندگی های آن هاست و با توجه به حمایتی که از این نمایندگی ها می شود انتظار می رود درآمد آن ها افزایش یافته و علاوه بر بیمه شخص ثالث در بخش بیمه بدنه نیز فعالیت بیشتری از آن صورت پذیرد.»
با توجه به گفته های رییس کل بیمه مرکزی در حال حاضر کامیون های زیادی در کشور وجود دارد که با وجود حمل بار بیمه بدنه نداشته و حتی 2 میلیون خودرو در کشور نیز فاقد بیمه شخص ثالث اند.
سلیمانی در خصوص سایر فعالیت هایی که بیمه های می توانند در انجام آن بیشتر کوشا باشند نیز توضیح داد: «انواع بیمه های مسئولیت، بیمه آتش سوزی، بیمه زندگی و بیمه درمان فضای بزرگی را برای نمایندگی ها فراهم می کند که درآمد خود را افزایش دهند. ما انتظار داریم نمایندگی ها و شبکه های فروش تلاش خود را بیشتر کرده و درآمد خود را در این زمینه ها بیشتر کنند. با افزایش نفوذ بیمه های اختیاری آرامش بیشتری نیز به جامعه تزریق خواهد شد.»
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران