سهمیه سوخت خودروهای وانت کاهش پیدا کرد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور با اشاره به آخرین تحولات ایجاد شده در سهمیه سوخت خودروها، جزییاتی در رابطه با آن ارائه کرد که مهم ترین آن می تواند کاهش سهمیه سوخت وانت های بارهای کم مصرف و پرمصرف باشد.
طبق گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، پیش از این وانت بارهای کم مصرف سهمیه سوخت 200 لیتری، وانت بارهای کم مصرف دوگانه سوز سهمیه سوخت 60 لیتری، وانت بارهای پرمصرف سهمیه سوخت 300 لیتری و همچنین وانت بارهای پرمصرف دوگانه سوز سهمیه سوخت 120 لیتری دریافت کردند که از اول تیرماه، این سهمیه سوخت با تغییراتی همراه شده و حالا سهمیه سوخت وانت بارهای کم مصرف به 150 لیتر و سهمیه سوخت وانت بارهای پرمصرف به 250 لیتر کاهش پیدا کرده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، فاطمه کاهی همچنین به موضوع سهمیه اعتباری خودروهای وانت بار عمومی که احراز فعالیت آنان به تایید وزارت صمت و همچنین راه و شهرسازی رسیده است، اشاره کرد و در این خصوص افزود که سهمیه سوخت آنان به 150 لیتر افزایش پیدا کرده است، اما وانت بارهایی که در سامانه حمل و نقل بار عمومی ثبت نام نکرده اند، شامل افزایش سهمیه سوخت اعتباری نخواهند شد.
با حفظ سهمیه سوخت 60 لیتری برای خودروهای بنزینی شخصی و همچنین سهمیه سوخت 30 لیتری برای خودروهای دوگانه سوز، خودروهای تاکسی بنزینی می توانند از سهمیه سوخت 400 لیتری و تاکسی های دوگانه سوز هم می توانند از سهمیه سوخت 200 لیتری بهره مند شوند. سهمیه سوخت موتورسیکلت نیز هر ماه 25 لیتر و برای خودروهای آمبولانس ماهیانه سهمیه سوخت 500 لیتری در نظر گرفته شده که هیچ تغییری نسبت به قبل حاصل نشده است.
نظرات
 
 
 
Moein 1399/4/2
واقعا تشکر. خیلی عالیه
روتون نميشه یکدفعه حذفش کنید..
عِلی 1399/4/3
اینا تا سهمیه وانتا به اندازه ی سواری نکنن ول نمیکنن ، اول ۴۰۰ لیتر ، بعد ۳۰۰ لیتر ، اخر ۲۵۰ لیتر اونم تو این چند ماه
حداقل سهمیه بنزینا بستگی به نوع خودرو میذاشتین مثلا الان چرا کاپرا ۲۵۰ لیتر سهیمه داشته باشه ؟ اونا هم مثل سواری از ماشین استفاده میکنن حداقل ماشین هایی مثل پراید وانت ، اریسان و باردو..... بیشتر از پیکاپ ها کنید چیه بابا
محمدرضا 1399/4/3
بخدا اینجور نکنید ...کرایه ک همون قبلیه ...لاستیک گرونتر شده باتری گرونتر شده لوازم یدکی گرونتر و ...و.....و....چ خاکی تو سر کنم با ی وانت یگانه سوز و ۱۵۰ لیتر سهمیه ک تا دهم ماه هم نمیرسه!!!!!!!!
ناشناسر 1399/4/4
از خوبی تعریف کنید کاره خوبی نکردند گفتن ندارو

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران