هاس: نداشتن تست پیش از گرندپری اتریش، ضرری برای ما نخواهد داشت

گونتر استاینر، رئیس تیم فرمول یک هاس، می‌گوید که برگزار نکردن تست قبل از شروع اولین گرندپری فصل 2020 برای آن‌ها ضرری در بر ندارد. چند تیم فرمول یک در این مدت یا با خودروهای دو سال پیش خود یا با خودروهای امسال و در قالب فیلم‌برداری‌های تبلیغاتی، تست‌هایی را انجام داده‌اند تا پروتکل‌های بهداشتی را مرور کنند و رانندگان نیز کمی به فضای داخل پیست برگردند. فراری و آلفا تائوری از جمله تیم‌هایی هستند که در روزهای آینده نیز این تست را انجام خواهند داد. مرسدس، رنو و ریسینگ پوینت نیز در هفته‌های پیش به پیست بازگشتند. اما هاس مستقیما و بدون برگزاری هرگونه جلسه تستی پای به اولین گرندپری فصل خواهد گذاشت. استاینر در این مورد می‌گوید:

ما فیم‌برداری تبلیغاتی نخواهیم داشت. مشخصا شما باید از یک روز فیلم‌برداری تبلیغاتی خود استفاده کنید اما ما جایی برای آن نداریم. راننده‌ها آماده هستند. فکر نمی‌کنم تمرین زیادی احتیاج داشته باشند. خوب است که آن را انجام دهیم اما برای ما و در این زمان، در اولویت نیست. [برای تیم‌هایی که خودروهای خود را قبل از شروع فصل به پیست می‌برند] یک مزیت است، آن را انکار نمی‌کنم، اما تاثیر چشمگیری ندارد. افراد ما در کارخانه در حال کار بر روی راه اندازی خودرو هستند. آن‌ها باید در حین کار فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند. پس از این بابت نگرانی ندارم. و مسلما پروتکل‌های جدید را به جا پیست در گاراژ تمرین کردیم. فیلم‌برداری تبلیغاتی کمی به عنوان بهانه برای انجام تست استفاده شد، که فکر می‌کنم اگر منابع مالی لازم را داشته باشید، به طور قطع انجامش می‌دهید، اما این کارها کمی برای ما ریسکی است زیرا ما افراد خوبی در اختیار داریم و به بهترین شکل ممکن با این مسئله روبرو خواهیم شد و در بهترین موقعیت برای اتریش خواهیم بود. آیا می‌توانستیم یک جلسه تست داشته باشیم؟ بله. آیا نگرانیم؟ نه.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران