نابغه ژاپنی اولین مسابقه خود در خاک اروپا را با برد پشت سر گذاشت

عکس نویسنده
امیر ابراهیمی
نویسنده
جوجو نودا، دختر 14 ساله راننده سابق فرمول یک، موفق شد تا در اولین مسابقه رسمی اروپایی خود به مقام اول دست یابد. شاید مسابقات فرمول 4 دانمارک، سری مهمی در جهان به حساب نیاید، اما این اولین سری مسابقات خودروهای تک صندلی بود که بعد از قرنطینه و تعطیلی طولانی مدت کار خود را از سر گرفت. همچنین برنده این مسابقه شخصی بسیار خاص برای اهالی موتوراسپرت است. جوجو دختر هیدکی نودای معروف است که کار خود را در فرمول یک با تیم لاروس در سال 1994 شروع کرد و بعد از آن کارنامه‌ای قابل دفاع در مسابقات داخلی ژاپن و ایالات متحده آمریکا از خود به جای گذاشت.

با کمی تحقیق می‌توان دریافت که جوجو در این مدت چقدر در کانون توجهات بوده است و این مورد نه تنها به دلیل نام پدرش بوده، بلکه به دلیل سرعت خارق العاده وی در پیست می‌باشد. او برای اولین بار در سن 9 سالگی پشت فرمان خودروی فرمول 4 قرار گرفت و طبق گزارشات در سن 11 سالگی موفق به شکستن رکورد پیست اوکایاما شد. این رکورد شکنی نقطه آغاز جلب توجه رسانه‌ها به وی بود. دور او در این پیست تقریبا یک ثانیه سریع‌تر از رکورد شینتارو کاواتابا، راننده‌ای با دو برابر سن نودا بود که در سری سوپر جی‌تی رقابت می‌کند. از آن زمان نودا خودروی فرمول 3 را تست کرده است و در سری فرمول زیر 17 سال نیز به رقابت پرداخته. حال او به اروپا آمده است تا در سری فرمول 4 دانمارک، زیر پرچم تیم نودا ریسینگ رقابت کند. در اولین رقابتش در ییلاندسقایین، کار را از پول پوزیشن شروع کرد و با اختلافی نسبتا زیاد به پیروزی رسید. در دومین مسابقه به دلیل مشکل تایر از دور مسابقه کنار رفت ولی در مسابقه سوم از جایگاه دوازدهم به رده سوم رسید. این عملکرد او باز هم توجهات را به سمت او کشانده است و از او به عنوان ستاره آینده این ورزش یاد می‌شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران