خودرو یورو 4 بدون پلاک از شرکت تحویل نگیرید

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
گروه صنعتی ایران خودرو بخشی از تعهدات خود را عملی کرد و بعد از گذشت تقریبا 2 سال، خودروهای ثبت نامی در سال 97 را به متقاضیان خود تحویل داد، اما طبق ماده 4 قانون هوای پاک خودروهای تحویلی مشکلاتی را برای صاحبان جدیدشان بوجود آورده اند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از باشگاه خبرنگاران، از ابتدای سال گذشته قرار بود که طبق ماده 4 قانون هوای پاک، فروش و عرضه خودروهای یورو 4 به مشتریان ممنوع شود و پیش از فروش هر یک از محصولات تولید شده توسط خودروسازان داخلی، لازم بود که استانداردهای آلایندگی یورو 5 را دریافت کنند که به درخواست شرکت های خودروسازی، این قانون به تعویق افتاد و تصمیم گرفته شد تا از ابتدای سال جاری ممنوعیت فروش خودروهای یورو 4 اعمال شود.
حال باتوجه به این شرایط، پیش فروش محصولات یورو 4 گروه صنعتی ایران خودرو در ماه های گذشته خبرساز شد و موجب نگرانی خریداران این محصولات شده است و علاوه بر این گروه صنعتی ایران خودرو اقدام به تحویل تعداد زیادی از خودروهای یورو 4 به مشتریان خود کرده است، درحالی که سازمان حفاظت از محیط زیست تاییدیه لازم را برای شماره گذاری این دسته از خودروها نمی دهد و لازم است که در زمان شماره گذاری، گواهی پاس شدن استانداردها توسط سازمان ملی استاندارد و همچنین گواهینامه مربوط به آلایندگی خودرو و مجوز شماره گذاری آن توسط سازمان حفاظت از محیط زیست صادر شده باشد که در صورت عدم صدور مجوز توسط هر یک از سازمان های مذکور، پلیس از شماره گذاری اتومبیل خودداری می کند.
در این خصوص نیز سرهنگ محمدعلی زارع، معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا اعلام کرده است که پلیس راهور ناجا برابر قانون پس از اخذ تاییدیه سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت از محیط زیست، خودرو‌ها را شماره گذاری می ‌کند. هرچند اگر سازمان حفاظت از محیط زیست مجوز لازم را صادر کند، مانعی برای شماره گذاری آنان نخواهیم داشت.
پیرو این موضوع، تعدادی از مشتریان ایران خودرو اقدام به دریافت خودروی سمند بدون پلاک با استانداردهای یورو 4 کرده اند و حال باتوجه به اینکه خودروهای مذکور شماره گذاری نمی شوند، باید دید که شرکت ایران خودرو چه برنامه ای برای حل مشکل این دسته از مشتریان خود در نظر خواهد گرفت و لازم است که مشتریان از تحویل خودروهای فاقد پلاک با استانداردهای یورو 4 خودداری کنند، ضمن آنکه پلیس راهور نیز اعلام کرده است که تحویل خودرو بدون پلاک به مشتریان غیرقانونی است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران