خودروها اینترنتی شماره‌گذاری می‌شوند؛ بزودی در تهران اجرایی می شود

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های رئیس شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا به زودی در دو مرکز تهران و بعد از آن در تمامی کشور شماره گذاری خودروها به صورت آزمایشی انجام خواهد شد.
به نقل از ایرنا، سرهنگ علی محمدی در این خصوص توضیح داد: «دو مرکزی که به صورت آزمایشی در تهران شماره گذاری اینترنتی خودروها در آنجا انجام خواهد شد مراکز پلاک میثم و خاوران است. در این مراکز هیچ محدودیتی در خصوص نحوی ارائه خدمات وجود نخواهد داشت و تمامی خدمات ارائه می شود.»
وی ادامه داد: «فرآیند اداری شماره گذاری خودرو از جمله احراز هویت خریدار و فروشنده با رؤیت طرفین، احراز اصالت مدارک وسایل نقلیه و احراز سکونت خریدار، تأیید بیمه نامه ثالث و معاینه فنی، پرداخت جرائم و دیون دولتی و پرداخت هزینه های پلاک برابر قانون برای تأیید اصالت خودرو که بسیار مهم است و باید توسط پلیس ارکان خودرو بازید شود، پیش از این در پشت باجه ها انجام می شد اما از این پس بعد از انجام فرایند اداری در اینترنت، متقاضی به یکی از دو مرکز پلاک آزمایشی معرفی شده و پس از تأیید اصالت خودرو در همان مرکز به صورت حضوری، پلاک بر روی خودروی وی نصب می شود.»
گفته می شود در صورتی که مالکی بخواهد قطعات اصلی خودرو خود همچون موتور، شاسی و اتاق را تعویض کند باید مجوزهای لازم در این خصوص را دریافت کند. در غیر این صورت وی جریمه خواهد شد. این موارد نیز نیازمند مراجعه به مراکز شماره گذاری خودرو و دریافت مجوز و همچنین اصلاح سند خودرو است.
نظرات
 
 
 

افشین

1399/4/8
فکر کردم یکاری کردن دیگه اصلا نخوای حضوری بری مرکز تعویض پلاک. ولی حالا همینطوری هم که بشه مراحل اداریشو اینترنتی انجام بدی که بری اونجا فقط پلاکو بگیری نصب کنی روی ماشینت خودش پیشرفت قابل توجهی حساب میشه !