دیزل‌گیت این بار برای رنو و نیسان؛ کلاهبرداران بین المللی به نوبت رسوا می شوند

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به اطلاعات منتشر شده از سوی یک موسسه تحقیقاتی در انگلستان بیش از 1.3 میلیون دستگاه خودرو دیزلی تولیدی شرکت رنو و نیسان و همچنین 100 هزار دستگاه خودرو بنزینی نیسان قشقایی در معرض تقلب قرار گرفته اند و در اعلام میزان انتشار گازهای گلخانه آن ها صداقت صورت نگرفته است.
گفته می شود که 100 هزار دستگاه خودرو نیسان قشقایی 1.2 لیتری بنزین سوز در حدود 15 برابر بیش از حد مجاز گازهای گلخانه‌ای تولید می کنند.
همچنین براساس اطلاعات منتشر شده از جانب موسسه تحقیقاتی مذکور خودروهای تولیدی رنو و نیسان شامل مدل های جوک، ایکس تریل، کلیو، اسپیس، کپچر، مگان و سنیک هستند که سال تولید آنها به 2009 تا 2018 میلادی برمیگردد.
این اولین بار است که موضوع تقلب در اعلام میزان انتشار گازهای گلخانه خودروهای بنزین سوز مطرح می شود.
پیش از این تمامی اتهامات وارد به شرکت‌های بزرگ از جمله فولکس واگن، مرسدس بنز، بی ام و مربوط به خودروهای بنزین سوز تولیدی آن ها بوده است.
براساس اطلاعات منتشر شده میزان انتشار گازهای گلخانه ای خودروهای نیسان قشقایی و مدل‌های دیزلی 1.5 و 1.6 لیتری این شرکت به مراتب بیشتر از محصولات دیزلی فولکس واگن و مرسدس بنز است اما با این وجود نیسان تمامی اتهامات وارده را رد کرده و نفی می کند.
رنو نیز اعلام کرده است که هیچ تخلفی در زمینه پنهان کاری و استفاده از دستگاه‌های مخصوص برای دور زدن قوانین نکرده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران