معاملات خودرو تقریباً به صفر رسید؛ رکود در بازار

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده

بررسی های میدانی بازار خودرو نشان می‌دهد که معاملات در این بازار تقریباً به صفر رسیده و یک رکود ۱۰۰ درصدی به وجود آمده است.

البته پیش از این نیز افزایش غیر منطقی قیمت‌ها سبب شده بود که مشتریان تمایل خود برای خرید خودرو را از دست بدهند. نمایشگاه داران نیز می گویند که در حال حاضر خودروهای ایرانی یا در دست دلالان بوده و یا زیر پای افرادی است که تمایلی به خرید و فروش ندارند. همین موضوع سبب شده نرخ معاملات بازار خودرو به صفر نزدیک شود.

کارشناسان معتقدند اصلی‌ترین دلیل شرایط فعلی بازار خودرو سیاست های غلطی است که مسئولین وزارت صمت اتخاذ کرده و در قالب طرحهای فروش ویژه توسط خودروسازان پیاده سازی کرده اند. این طرح ها نه تنها بازار خودرو را مدیریت نکرده بلکه بی سر و سامانی قیمت و دلال بازی را نیز به این بازار آورده است.

متقاضیان خرید خودرویی که نتوانسته اند در قرعه‌کشی خودروسازان برنده شوند این روزها در بازار منتظر کاهش قیمت اند تا خود اقدام به خرید کنند.

قیمت خودروها در حال حاضر نسبت به دو هفته گذشته ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته و این روند افزایشی نیز در حال ادامه یافتن است. به نظر می رسد مسئولان نیز چندان فکری برای بازار خودرو نداشته و آن را به حال خود رها کرده اند.

مشاهده قیمت ها در بازار نشان می دهد که قیمت خودرو همچنان در حال افزایش است و هیچ نشانی از کنترل بازار و یا کاهش قیمت ها در آینده وجود ندارد.

نظرات
 
 
 
محمد 1399/4/10
سلام ، درود و عرض خسته نباشید . دیشب قیمت گرفتم تیبا صندوق دار مزخرف و بی کیفیت : 88 میلیون . دست خود وزارت صنعت، معدن تو کاره . طرح های فروش هم همش عوام فریبی و گول زدن مردم هست. در انتها همهههه باید به سمت بازار حرکت کنن جهت خرید خودرو . این خواست واقعی مسئولان هست که بازار آشفته باشه.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران