کنترل قیمت تایر از دست وزارت صمت خارج شده است

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

علی اکبر کریمی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد که بعد از حذف شدن ارز دولتی از پروسه واردات تایر، قیمت این کالا در بازار افزایش یافته است و بنابراین برخی افراد با هدف کسب سود بیشتر و پر کردن جیب خود، لاستیک ‌ها را احتکار کرده و از عرضه آن به بازار خودداری می کنند. حال این موضوع باعث شده تا فرمان کنترل قیمت تایر در بازار از دست وزارت صنعت، معدن و تجارت خارج شود.

به گزارش خودروبانک و به نقل از خانه ملت، علی اکبر کریمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از حذف ارز 4200 تومانی از پروسه واردات تایر و مواد اولیه لاستیک، در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: با در نظر گرفتن شرایط فعلی، حذف ارز دولتی از واردات لاستیک به هیچ وجه تصمیم عاقلانه ای نیست و مردم با مشکلات اقتصادی بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کنند و اخذ این تصمیم می تواند باعث افزایش هزینه حمل و نقل و در نتیجه گرانی کالاهای دیگر شود. هرچند اگر دولت ناچار به اتخاذ این تصمیم بود، می بایست قبل از رسانه ای کردن موضوع، تمهیدات ویژه ای در راستای جلوگیری از احتکار و سواستفاده متخلفان در نظر گرفته می شد.

نظرات
 
 
 
افشین 1399/4/18
اصلا چی در کنترل این وزارت بوده که بخواد لاستیک در کنترلش باشه !

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران