سهم شهرداری از جریمه های رانندگی چقدر است؟

مسعود رنجبریان، مدیر کل برنامه ریزى و توسعه شهرى معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به سهم شهرداری از جرائم رانندگی، چنین عنوان کرد که بر اساس ماده 23 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، سهم شهرداری تهران از وجوه حاصل از جریمه‌ های تخلفات رانندگی در داخل محدوده شهر تهران به میزان 60 درصد تعیین شده است.

مطابق گزارش هاى دریافتی از پلیس راهور ناجا در سال گذشته، در مجموع مبلغ 1.187 میلیارد تومان وصولی جرائم به خزانه کشور واریزشده که با استناد به قانون مذکور، معادل 712 میلیارد تومان آن سهم شهر تهران است، اما از مجموع جریمه هاى رانندگى در سال 98 تنها 35 میلیارد تومان آن به شهرداری تهران اختصاص داده شده است.

به گزارش خودروبانک و به نقل از فارس، مدیر کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران همچنین به جرائم وصول شده در سال 97 اشاره کرد و در این خصوص نیز اعلام کرد که مجموع جریمه های وصول شده در سال 97 معادل 432 میلیارد تومان بوده است که از این مبلغ نیز تنها 34 میلیارد تومان آن به شهرداری تهران پرداخت شده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران