همکاری بریجستون و مایکروسافت برای ساخت سیستم نظارت بر تایر

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

کسب اطمینان از میزان ایمنی تایر همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مالکان خودروها بوده است. اینکه راننده نمی‌داند در حال حاضر تایر خودرو وی به چه میزان سلامت است می‌تواند او را دچار دردسرهای زیادی کند. حال مایکروسافت و بریجستون در حال کار بر روی یک سیستم جدید نظارت بر تایر هستند که می‌تواند آسیب وارده به تایرها و محل وقوع آن‌ها را مشخص کند.

در حال حاضر سیستم‌های نظارت بر میزان فشار باد تایرها یا TPMS از رایج‌ترین سیستم‌های ایمنی خودروها هستند که استفاده از این سیستم در برخی کشورها اجباری شده است. این سیستم‌ دائما میزان فشار هوای لاستیک‌ها را تحت نظارت قرار می‌دهد و در صورت افت فشار باد تایر به کمتر از میزان تایید شده، با اعلام یک هشدار راننده را از وضعیت به وجود آمده مطلع می‌سازد.

فناوری توسعه داده شده توسط بریجستون و مایکروسافت در سطحی بالاتر قرار می‌گیرد. این فناوری TDMS‌ نام دارد و وظیفه آن ردیابی دقیق خسارات وارده بر تایر است. اطلاعات جمع‌آوری شده توسط سنسورهای TDMS و TPMS به مرکز تحلیل داده‌های خودرو ارسال می‌شوند، جایی که سیستم‌هایی همچون کورتانا یا اسکایپ یا آفیس 365 وظیفه پردازش آن‌ها را برعهده خواهند داشت. سیستم عامل MCVP مایکروسافت کل این عملیات را رهبری می‌کند.

در حال حاضر این سیستم تنها برای خودروهایی قابل دسترسی است که از سیستم عامل MCVP مایکروسافت پشتیبانی کنند. این امیدواری وجود دارد که در آینده نزدیک این فناوری روی موتورسیکلت‌ها نیز نصب شود، چرا که تایر موتورسیکلت در برابر ضربات آسیب‌پذیری بیشتری دارد و افزایش ایمنی آن‌ها تاثیر قابل توجهی بر افزایش ایمنی معابر و جاده‌ها خواهد داشت.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران