تعداد خودروهای ناقص ایران خودرو 40 هزارتایی شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

محمد شهپری، عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعه با اشاره به مشکلات قطعه سازان در راستای ترخیص کالاهای خود که در واقع با مشکلات ارزی مواجه هستند، اعلام کرد که در سال جهش تولید، حذف ارز نیمایی قطعه سازان باعث شده تا آنان ناچار به استفاده از ارزهای آزاد و صادراتی شوند و همین موضوع باعث می شود تا در واردات قطعات وقفه ایجاد شود.

در حال حاضر قطعه سازان برای دسترسی به ارزهای حاصل از صادرات با مشکلاتی مواجه هستند و همچنین برای ترخیص کالاهای خود از گمرک نیز باید تایید بانک مرکزی را در تامین ارز مورد نیاز خود دریافت کنند. همین حالا حجم خودروهای ناقص در ایران خودرو به 40 هزار دستگاه رسیده است و اگر فکری به حال ترخیص کالاهای قطعه سازان از گمرکات کشور نشود، قطعه مورد نیاز خودروسازان به خط تولید آنان نرسیده و چه بسا حجم خودروهای ناقص آنان هر روز افزایش پیدا خواهد کرد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران