چراغ سبز فرناندو آلونسو به رنو برای فصل 2021

عکس نویسنده
امیر ابراهیمی
نویسنده

قهرمان دو دوره رقابت‌های فرمول یک، در آستانه امضای قراردادی دو ساله با تیم رنو قرار دارد. انتظار می‌رود در روز چهارشنبه این خبر به صورت رسمی اعلام شود. آلونسو در فاصله سال‌های 2003 تا 2006 در تیم رنو حضوری موفق داشته است. او در این سال‌ها موفق به کسب دو عنوان قهرمانی شده است. بعد از آن، دوباره در سال 2008 به این بازگشت و دو فصل دیگر برای آن‌ها مسابقه داد. با اینکه تیم رنو تغییرات زیادی نسبت به آن سال‌ها داشته، اما آلونسو در رنو بسیار شناخته شده است. پت فرای، مدیر بخش فنی این تیم در دو تیم فراری و مک‌لارن با او همکاری داشته و دوباره قرار است شاهد اتحاد این دو نفر باشیم. هفته گذشته سیریل ابیتبول، رئیس تیم رنو، درباره مذاکره این تیم با نام‌های بزرگ سخن گفت اما از اظهار نظر در مورد آلونسو خودداری کرد:

ما درباره ماهیت تیم خود بسیار شفاف هستیم. ما در گستره فرمول یک تیمی منحصر به فرد می‌باشیم، اما در عین حال تیم جوانی داریم، که هنوز در حال ساخت است، و کمی در سال‌های اخیر به مشکل برخورده‌ایم. پس به شخصی نیاز داریم که همه این‌ها را درک کند، و ارزش همه این کار، تلاش و اصول اخلاقی که در تیم اجرا می‌شود را بفهمد. من نمی‌گویم که دنیل [ریکاردو] چنین درکی ندارد، قطعا منظورم این نیست. من دارم در مورد آینده صحبت می‌کنم. پس ما در حال مذاکره با چند نفر هستیم، بعضی نام‌های بزرگ و بعضی نام‌های کوچک‌تر. از زمان خود استفاده می‌کنیم و مطمئن می‌شویم که بین چیزی که الان هستیم و چیزی که قرار است بشویم هماهنگی وجود داشته باشد. نظر شخصی من ربطی به چیزی که تیم قرار است انجام دهد ندارد.من رابطه بسیار خوبی با فرناندو دارم. یک کلاه ایمنی از او دارم و این تنها کلاهی است که از یک راننده گرفته‌ام. او فردی است که با مایکل [شوماخر] رقابت کرده است، و این مورد عضق به این ورزش را در من ایجاد می‌کند. نمی‌دانم که او به ما خواهد پیوست یا خیر، اما مطمئنا اگر برگردد، من بسیار خوشحال خواهم شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران