خانم ها می توانند موتورسیکلت برقی سوار شوند؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

با مطرح شدن این سوال که آیا خانم ها برای رانندگی موتورسیکلت های الکتریکی منعی ندارند، سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد که تنها آقایان می ‌توانند از موتورسیکلت‌ های برقی استفاده کنند و برابر قانون، استفاده از این وسیله نقلیه نیازمند دارا بودن گواهی نامه مرتبط خواهد بود.

به گزارش خودروبانک و به نقل از مهر، سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به این سوال که آیا خانم‌ ها نیز امکان استفاده از موتورسیکلت های برقی را دارند یا خیر، اعلام کرد که تنها آقایان می ‌توانند از موتورسیکلت ‌های برقی استفاده کنند و هیچ محدودیتی برای استفاده از آن برای آقایان وجود ندارد، اما عدم محدودیت به شرطی خواهد بود که برابر قانون برای استفاده از این موتورسیکلت‌ ها گواهی نامه لازم دریافت شده باشد. براساس ماده 2 آئین نامه راهنمایی و رانندگی و همچنین ماده 1 آئین نامه صدور گواهی نامه، داشتن پلاک و گواهی نامه برای استفاده از تمامی وسایل نقلیه الزامی بوده و هیچگونه استثنایی در این زمینه وجود ندارد.

نظرات
 
 
 
عماد 1399/4/19
خیالم راحت شد خداروشکر

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران