ارقام رسمی مصرف انرژی تویوتا راو ۴ پرایم منتشر شدند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

ارقام رسمی مصرف انرژی تویوتا راو ۴ پرایم پلاگین هیبریدی در زمینه مسافت طی شده با پیشرانه الکتریکی و بازدهی انرژی آن منتشر شدند.

تویوتا راو ۴ پرایم ۲۰۲۱ با یک باتری ۱۸.۱ کیلووات ساعت، طبق انتظار می‌تواند در حالت تمام الکتریکی با هربار شارژ مسافت ۶۷.۶ کیلومتری را طی کند و در حالت کلی ۹۶۵ کیلومتر را بپیماید. این باعث می‌شود پس از شورلت ولت، پول‌استار ۱ و کارما ریورو در بخش خودروهای پلاگین هیبریدی بهترین عملکرد را داشته باشد.

از نظر بهره‌وری، در حالت تمام الکتریکی مصرف این مدل معادل ۹۴ گالون در هر مایل یا ۲۲۳ وات ساعت بر هر کیلومتر است، در حالی که در حالت هیبریدی، مصرف این مدل ۳۸ گالون در هر مایل است، که ۵٪ کمتر از نسخه هیبریدی مرسوم است، اما عملکرد بهتری نسبت به راو ۴ غیرهیبریدی تمام چرخ محرک دارد.

آمار و ارقام تویوتا راو ۴ پرایم ۲۰۲۱:

مسافت طی شده در حالت تمام الکتریکی: ۴۲ مایل (۶۷.۶ کیلومتر)

مسافت طی شده در حالت کلی: ۶۰۰ مایل (۹۶۵ کیلومتر)

مصرف انرژی (از جمله تلفات شارژ):

حالت تمام الکتریکی: معادل ۹۴ گالون در هر مایل – ۲۲۳ وات ساعت در هر کیلومتر

حالت هیبریدی: ۳۸ گالون در هر کیلومتر

مسافت طی شده با هربار شارژ راو ۴ بیشتر از فورد اسکیپ پلاگین هیبریدی، اما بهره‌وری آن کمتر است. با وجود این ارقام مطلوب و تقاضای زیاد برای این مدل، راو ۴ پرایم حداقل تا سال ۲۰۲۱ به صورت محدود عرضه خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران