مپنا: می توانیم خودروهای فعلی را به خودروهای برقی تبدیل کنیم!

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

دکتر منصور کبگانیان، قائم ‌مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور روز گذشته با حضور در جمع خبرنگاران به موضوعات مختلفی پرداخت و با اشاره به گفتگوهای سازنده با مدیرعامل شرکت مپنا در جلسه، چنین عنوان کرد که در زمینه خودروهای برقی، مدیرعامل شرکت مپنا گزارش های خوبی ارائه کرد و علاوه بر این، فعالیت های این شرکت در حوزه هواپیمایی، ساخت توربین ها، تجهیزات نیروگاهی، راه آهن و تجهیزات حوزه سلامت مورد بررسی قرار گرفت.

در این خصوص دکتر منصور کبگانیان تصریح کرد: محققان شرکت مپنا در زمینه خودروهای برقی موفق شده اند تا ایستگاه شارژ الکتریکی خودرو را ایجاد کنند، درحالی که تاکنون چنین زیرساختی در کشور وجود نداشت و این شرکت در این زمینه ورود پیدا کرده است. براساس اعلام مدیرعامل شرکت مپنا، درحال حاضر باتوجه به وضعیت اقتصادی کشور و اولویت ها در حوزه خودروهای الکتریکی، باید بر روی تبدیل خودروهای بنزینی با سوخت فسیلی به خودروهای برقی تمرکز کنیم و الزامی نیست که از صفر تا صد اقدام به طراحی و ساخت خودروهای برقی در کشور کنیم. برهمین اساس، شرکت مپنا طراحی هایی را انجام داده است تا بتوان خودروهای فعلی را به راحتی تبدیل به خودروهای برقی کرد.

به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور همچنین به هزینه های سوخت اشاره کرد و در این خصوص افزود که سوخت های فسیلی در کشور ما نسبت به سایر کشورهای همسایه با قیمت ارزان تری عرضه می شود و این موضوع چالشی برای خودروهای الکتریکی خواهد بود و در زمان مناسب، در سند انرژی به آن خواهیم پرداخت.

نظرات
 
 
 
Moein 1399/4/21
فعلا باید سوخت فسیلی بسوزه دود بشه بره هوا به هر قیمتی...بقیمت خودروی بی کیفیت گرانقیمت، بقیمت سرمایه های آهن حلبی گوشه خیابان شده ی مردم، بقیمت ریه های آلوده
برای درآمد دولت وابسته به نفت که به جایی نرسیده است
وگرنه الان همه خودروها باید برقی میبود نه شعار برای صد سال آینده
در زمانیکه هنوز نوادگان پراید، نتیجه های پژو 405 و ندیده های نیسان زامیاد هنوز تولید و مصرف میشود! خنده دار است واقعا

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران