از هر 5 اتوبوس تهران، 3 دستگاه فرسوده است

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به افزایش قیمت شدید اتوبوس طی 10 سال اخیر که رشد بیشتر از 6 برابری داشته است، تصریح کرد که در سال 89 با مبلغ 100 میلیارد تومانی می توانستیم 150 دستگاه اتوبوس دوکابین خریداری کنیم، اما در حال حاضر با این مبلغ تنها می توان 25 دستگاه اتوبوس دوکابین خریداری کرد و همین موضوع باعث شده تا قدرت خرید اتوبوس یک ششم کاهش پیدا کند، این درحالیست که شرکت واحد نیز در همه این سال ها از کمک های دولتی بی بهره بوده و از سال 89 تا به امروز هیچگونه اتوبوس جدیدی به شهرداری تهران تحویل داده نشده است.

به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، محمود ترفع با اشاره به فرسوده شدن ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران، اضافه کرد که در حال حاضر بسیاری از اتوبوس های تهران به سن بازنشستگی رسیده اند، ولی چاره ای برای استفاده از آنان نداریم و مجبور به استفاده تمام وقت از آنان برای جابجایی مسافران هستیم. از هر 5 دستگاه اتوبوس فعال در تهران، حداقل 3 دستگاه فرسوده هستند و این یعنی فرسودگی 62 درصد ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران.

طبق اعلام روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران، میانگین عمر مفید اتوبوس های دیزلی 10 سال است، در صورتی که متوسط عمر ناوگان اتوبوس های تهران به 12.5 سال می رسد و مثل این است که سن بازنشستگی یک فرد 60 سالگی باشد، اما از همین فرد در سن 75 سالگی انتظار کار تمام وقت در 7 روز هفته را داشته باشیم!.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران