مکس ورشتپن: سرعت ردبول برای متوقف کردن مرسدس کافی نبود

علیرغم تلاش زیاد مکس ورشتپن برای جنگ با مرسدس، می‌گوید که ردبول برای ممانعت از پیروزی مرسدس در اتریش بسیار کند بوده است. ورشتپن در مرحله زمان‌گیری گرندپری اتریش 2020 رده دوم را از آن خود کرد تا مسابقه را از کنار لوئیس همیلتون آغاز کند، اما در طول مسابقه این همیلتون بود که دائما در حال کنترل فاصله بین خود و ورشتپن بود. این اتفاق تا زمانی به طول انجامید که بال جلوی خودروی ورشتپن کمی آسیب دید و فرصت برای ولتری بوتاس مهیا شد تا بتواند به او نزدیک شود. در انتها نیز مرسدس‌ها بار دیگر مسابقه را در جایگاه‌های اول و دوم تمام کردند. مکس می‌گوید که نزدیک شدن به مرسدس غیر ممکن بوده است. وی در این خصوص اینگونه اظهار نظر می‌کند:

من تلاش کردم اما کمی کند بودیم. هنگام سبقت ولتری نیز هرچه در توان داشتم را انجام دادم. سعی کردم سبقت را برایش سخت کنم، چون در هر صورت او در دور بعد از من رد می‌شد. حداقل این جدال کمی سرگرم کننده بود زیرا مسابقه کسل کننده‌ای داشتم. [رسیدن به] پودیوم خوب بود ولی هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن داریم. من داشتم به شدت فشار می‌آوردم تا با آن‌ها بمانم، اما مشخصا هنوز به اندازه کافی خوب نیستیم. فاصله با خودروهای پشت سر بسیار زیاد بود. کمی شوکه شده بودم. رسیدن از صفر امتیاز مسابقه قبل به پودیوم، بازگشت خوبی است، اما فکر می‌کنم به عنوان یک تیم می‌‌خواهیم برای برد مسابقات و قهرمانی بجنگیم. مسلما اگر می‌خواهید برای قهرمانی بجنگید، باید برنده مسابقات باشید. باید روی آن تمرکز کنیم. فکر می‌کنم کمی هم در مستقیمی‌ها زمان از دست می‌دهیم، پس مشکل ترکیبی از این دو مسئله است. باید باید بیشتر تلاش کنیم تا این فاصله از بین برود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران