راه‌اندازی موزه اتوبوس‌های قدیمی در تهران

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده

با توجه به گفته های مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، به زودی موزه ای در پایتخت از اتوبوس‌های قدیمی راه اندازی خواهد شد.

به نقل از پرشین خودرو، محمود ترفع در خصوص احداث این موزه توضیح داد: «با موافقت پیروز جناحی شهردار تهران، موزه اتوبوس‌های قدیمی در پایتخت به زودی راه اندازی و افتتاح خواهد شد. در این موزه در حدود 40 اتوبوس قدیمی قرار دارد که سن بعضی از آن ها بیش از 64 سال است.»

وی ادامه داد: «با راه اندازی موزی امکان بازدید عمومی برای تمامی افراد وجود دارد و آن ها می توانند از این اتوبوس های قدیمی دیدن کنند.»

بد نیست بدانید که در سال 1298 با توجه به تحقیقات و بررسی های میدانی که صورت پذیرفت قوانینی مثل آیین‌نامه انضباطی، تثبیت خطوط اتوبوسرانی، زمان کار این ناوگان و میزان کرایه اتوبوس در پایتخت توسط شهرداری به تصویب رسید.

در آن زمان امکان جابجایی گسترده و بدون دردسر در تهران وجود نداشته و همین موضوع سبب شد که برای گسترش شهر نشینی و توسعه، سیستم حمل و نقل تهران توسعه یابد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران