کدام خودروها دیگر سهمیه سوخت دریافت نمی کنند؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، پیش از این اعلام شده بود که سهمیه سوخت قابل ذخیره خودروهای شخصی حداکثر 540 لیتر و یا معادل آن 9 ماه خواهد بود و حال با گذشت 9 ماه از اولین سهمیه بندی بنزین در آبان ماه 98، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرده است که برخی خودروهای شخصی که تاکنون از سهمیه سوخت خود به هیچ عنوان استفاده نکرده اند، سهمیه مرداد را دریافت نخواهند کرد. پس با شروع مردادماه، برخی خودروهای شخصی سهمیه جدید 60 لیتری بنزین را دریافت نخواهند کرد و این موضوع به سقف ذخیره بنزین در کارت های هوشمند سوخت مربوط خواهد شد.

لازم به ذکر است که پیش از این، سقف ذخیره 360 لیتری برای خودروهای شخصی و یا معادل آن 6 ماه امکان ذخیره سوخت در کارت هوشمند پیش بینی شده بود، اما این موضوع با شیوع ویروس کرونا و کاهش تردد خودروهای شخصی در سطح شهر مورد بازنگری قرار گرفت و در نتیجه این بازنگری، سقف ذخیره سوخت به 540 لیتر یا معادل 9 ماه افزایش پیدا کرد. حال باتوجه به گذشت 9 ماه از اولین سهمیه بندی بنزین، در صورتی که رانندگان از سهمیه سوخت خود طی این 9 ماه هیچگونه استفاده ای نکرده باشند، سهمیه سوخت جدید برای آنان واریز نخواهد شد.

به گزارش خودروبانک و به نقل از تسنیم، در حال هزار چندین هزار خودروی شخصی در سراسر کشور وجود دارند که تاکنون از سهمیه سوخت 60 لیتری ماهیانه خود به هیچ عنوان استفاده نکرده و تمامی 540 لیتر آنان ذخیره شده است.

نظرات
 
 
 
Moein 1399/4/28
آره ديگه! یکی بنزین مصرف نمیکنه، باید به هر شرطی بره مصرفش کنه بعدش بنزین سه تومنی بزنه،
سهمیه رو جمع کنند بذارن کنار اینقدر به مردم منت و قيمت ندارن، بسیار سنگین ترند!
مهیار 1399/4/28
یه گزارش هم از اینکه ماشین های تا مدل چند رو کارت سوخت میدن بی زحمت تهیه کنید.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران