نام جدید و عجیب شرکت مشترک پژو-سیتروئن و فیات کرایسلر!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

پیدا کردن یک نام زمان زیادی می‌طلبد. این کار نیازمند برقراری جلسات، حضور وکلا و برقراری جلسات بیشتر است و در نهایت باید کسی آن را تایید کند. فیات کرایسلر اتومبیلز (FCA) و پژو سیتروئن (PSA) در میانه یک ادغام ۵۰/۵۰ قرار دارند و قطعا انتخاب نام FCAPSA برای چنین ادغامی جالب نیست، پس این دو شرکت اعلام کرده‌اند نام ادغام آن‌ها استلانتیس خواهد بود.

استلانتیس از فعل لاتین استلو به معنای درخشش با ستارگان گرفته شده است. این دو شرکت گفته‌اند:

ریشه‌های لاتین این نام ادای احترامی به تاریخ غنی این شرکت‌ها است و همچنین نشان از خوش‌بینی و انرژی ما دارد.

البته نام استلانتیس فقط در سطح گروهی این شرکت مورد استفاده قرار خواهد گرفت، پس وقتی این ادغام در ربع اول سال ۲۰۲۱ نهایی شود قرار نیست شاهد عرضه استلانتیس رانگلر یا استلانتیس ۳۰۸ باشیم.

این ادغام به دو شرکت اجازه می‌دهد تا فناوری‌های خود را به اشتراک بگذارند و به پژو کمک خواهد کرد تا از فیات کرایسلر به عنوان پایگاهی برای بازگشت به بازار آمریکا تا سال ۲۰۲۶ استفاده کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران