مدیر عامل ایران خودرو: می‌توانیم 405 را صادر کنیم!

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده

با توجه به مدیرعامل ایران خودرو، این شرکت می تواند با بازاریابی در کشورهای دیگر 405 را صادر کند.

به نقل از ایرنا، فرشاد مقیمی در این خصوص توضیح داد: «کماکان می توانیم با بازاریابی این خودرو را به دیگر کشورها صادر کنیم. خودرو 405 شاید در کشور ما از رده خارج شده باشد اما می توان با بازیابی این محصول آن را در بازار دیگر ‌کشورها بفروش رساند،‌ همان طور که خیلی از محصولات از رده خارج شده دیگر کشورها در ایران مورد استفاده قرار می گیرد.»

وی ادامه داد: «دشمن با هدف آسیب به صنعت خودروسازی تحریم ها را علیه کشورمان اعمال کرد. اما می بینیم که امروز صنعت خودرو ایران با توانی بیشتر از گذشته پیشرفت می کند.»

مقیمی افزود: «ما به دنبال آنیم که چالش های فعلی صنعت خودروسازی کشورمان را شناسایی کرده و آن ها را حل کنیم. یکی از این چالش ها پرداخت بدهی های خودروسازان به قطعه سازان است که ما تلاش می کنیم این پرداخت ها بدون تاخیر صورت پذیرد.»

31 فروردین ماه سال جاری بود که مدیرعامل ایران خودرو از توقف ثبت نام برای تولید خودرو 405 خبر داد و گفت بر اساس مصوبه ابلاغ شده پیش فروش جدیدی از پژو 405 نخواهیم داشت و فقط تعهداتی که از قبل داریم را تولید و تحویل خواهیم داد.

این خبر برای همه به معنای پایان ماجرای 405 بود و همه این موضوع را با همین عنوان پذیرفتند؛ اما کمی بعد مشخص شد که ایران خودرو قصد دارد تا با توقف تولید مدل بنزینی معمولی، تیراژ تولید موتور قدیمی و پرمصرف XU7 را کاهش دهد. بنابراین تولید بدنه 405 در قالب خودروهای دوگانه سوز، تاکسی و مدل SLX ادامه خواهد داشت.

با این اوصاف پر واضح است که خط تولید 405 به صورت کامل متوقف نشده و ایران خودرو همچنان این خودرو را در قالب مدل های کمی پیشرفته تر راهی جاده های کشورمان خواهد کرد.

نظرات
 
 
 
من 1399/4/30
لابد میخوان به جزیره آدم خوار ها بفرستن، شاید اونجا هم هنوز بخوان استفاده کنن
مصرف کننده 1399/4/31
خوب به یک پنجم قیمت که ما باید پول بدیم به عراق و افغانستان تا خریدارای موتور گازی پژو با همون قیمت سواری پژو سوارشن خیلی هم خوب فقط اینکه در همین اثنا اینجا 4 میلیون میجنگن برای 25 هزار ماشین! خسته نباشن روسای خودروسازی واقعا!
admin 1399/4/31
شما تولید کنین، صادرات پیشکش.
عماد 1399/4/31
در جواب دوست عزیزمون بگم جزیره آدم خوار ها 405 ایرانخودرو رو سوار نمیشن بااین قیمت
حقوق به ریال درامد ریال بعد همه چی با دلاره حتی بقول خودشون ماشین داخلی

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران