چانگان CS55 الکتریکی با برد فوق العاده 605 کیلومتری معرفی شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

نسخه تمام الکتریکی CS55 از سوی شرکت خودروسازی چانگان رسما راه اندازی شد و قرار است به عنوان یک خودروی شاسی بلند کامپکت الکتریکی، در مدل های مختلف با حداقل قیمت 120 هزار و 900 یوان و با حداکثر قیمت 159 هزار و 200 یوان به مشتریان عرضه شود.

این خودرو با طول کلی 4515 میلی متر، عرض 1860 میلی متر، ارتفاع 1690 میلی متر و فاصله بین دو محور 2650 میلی متری ساخته شده و طراحی آن مطابق با خودروهای تمام الکتریکی توسعه پیدا کرده است. برخلاف بسیاری از خودروسازان چینی که نسخه های الکتریکی را با ویژگی نسخه های استاندارد بنزینی عرضه می کنند، شرکت خودروسازی چانگان در خودروی CS55 اصول طراحی خودروهای الکتریکی را رعایت کرده و در قسمت جلو شاهد یک جلوپنجره سفید رنگ بسته هستیم که به آیرودینامیک بهتر خودرو کمک می کند.

چانگان CS55 الکتریکی

در واقع، طراحی این خودرو الگو گرفته از دیگر محصول چانگان تحت عنوان CS55 Plus است که در ظاهر شباهت های بسیار زیادی به یکدیگر دارند و باعث شده تا برای این خودروی برقی شاهد یک طراحی جذاب و اسپرپ باشیم. اما همانطور که گفتیم، ویژگی های طراحی یک خودروی الکتریکی در طراحی این اتومبیل رعایت شده و در قسمت جلو از یک جلوپنجره بزرگ سفید رنگ بدون مجرای ورود هوا استفاده شده است و یا در داخل کابین، قسمت میانی داشبورد و محل قرارگیری خروجی هوا به رنگ آبی درآمده تا بیانگر الکتریکی بودن این اتومبیل باشد.

چانگان CS55 الکتریکی

در بخش فنی، چانگان جدید یک موتور الکتریکی از نوع "مگنت سنکرونیزه" دارد که خروجی قدرت آن به 218 اسب بخار و گشتاور آن هم به مرز 300 نیوتن متر می رسد، اما این موتور بسته به نیاز مشتریان و هزینه پرداختی، با دو مجموعه باتری 52.7 کیلووات ساعت و 84.2 کیلووات ساعت به مشتریان عرضه می شود که در نسخه ضعیف تر محدوده حرکت 403 کیلومتری با یکبار شارژ کامل و در نسخه قوی تر، حداکثر محدوده حرکت 605 کیلومتری با یکبار شارژ کامل باتری ها بدست می آید. در صورت استفاده از شارژرهای سریع 90 کیلووات ساعتی هم می توان در عرض تنها 30 دقیقه، میزان شارژ باتری های اتومبیل را از 30 درصد به 80 درصد افزایش داد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران