مرسدس همچنان به دنبال ارتقای DAS، علیرغم ممنوعیت استفاده از آن از فصل 2021

جیمز الیسون، مدیر فنی تیم فرمول یک مرسدس، می‌گوید که آن‌ها همچنان در حال کار بر روی سیستم DAS هستند تا آن را ارتقا دهند و علیرغم ممنوع شدن استفاده از آن از فصل آینده، هنوز می‌خواهند بازده بهتری داشته باشد. در اولین گرندپری این فصل، طبق انتظار، ردبول اعتراضی رسمی به FIA انجام داد تا شک و شبهه‌های اطراف این سیستم کامل برطرف شود. نتیجه اعلام شده توسط داوران به نفع مرسدس بود و اعلام شد که طبق قوانین فعلی، مرسدس مجاز به استفاده از DAS می‌باشد. با این وجود از ماه‌ها پیش مشخص شده بود که استفاده از چنین سیستمی در قوانین فصل 2021 ممنوع شده است. جیمز الیسون در این خصوص می‌گوید:

فکر می‌کنم آن برای ما هنوز یک سیستم بسیار جدید است. هنوز چگونگی، زمان و مکان دقیق استفاده از آن برای گرفتن بیشترین بهره، حالت اکتشافی دارد. مسیر توسعه آن در طول فصل هنوز برای ما باز است. پس کار ما با آن تمام نشده و امیدواریم در صورت درک بهتر آن در مسابقات بعدی، عملکرد بهتری از آن استخراج کنیم.

تاکنون لوئیس همیلتون و ولتری بوتاس از DAS برای گرم کردن بهتر تایرهای خود در دورهای قبل از تعیین خط و استارت‌های مسابقه استفاده کرده‌اند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران