خدمات سوخت‌رسانی به خودروهای وارداتی پولی می‌شود! دریافت وجه از وارداتی که مدت‌ها است متوقف شده

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

در پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی به دولت، از آنان خواسته شد تا برای استفاده از سامانه خدمات ستاد مدیریت سوخت، از سوی واردکنندگان خودرو به ازای هر دستگاه خودرو هزینه دریافت شود. در این خصوص دفتر هیئت دولت اعلام کرد که وزارت راه و شهرسازی در راستای تقویت فرآیند نوسازی خودروهای فرسوده، پیشنهاد واریز مبلغ ۱۵ میلیون ریال به ازای ورود هر دستگاه خودرو بابت دریافت خدمات از سامانه ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت را به هیئت دولت ارائه کرده است!.

با توجه به اهمیت مدیریت و مصرف سوخت، قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت به عنوان سند بالادستی به تصویب رسیده است و در حال حاضر ده‌ ها هزار خودروی فرسوده در کشور تردد می ‌کنند که با اجرای طرح ‌هایی از جمله اسقاط خودروی فرسوده نسبت به نوسازی آنها اقدام می‌ شود. حال فرآیند نوسازی ناوگان، فرآیندی است که به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت انجام می پذیرد و با دستگاه‌ های اجرایی بسیاری در ارتباط بوده و خدمات مختلفی به شرکت های خودروساز داخلی و همچنین واردکنندگان ارائه می دهد.

به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرانجیب، به همین منظور در راستای تقویت سیستم پشتیبانی برای انجام مناسب فرآیند نوسازی ناوگان و سرعت بخشیدن به از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و ارائه خدمات روز به واردکنندگان خودرو، وزارت راه و شهرسازی به دولت پیشنهاد داده است تا مصوبه مربوط به استقاط خودروهای فرسوده در ازای واردات مورد بازبینی قرار گیرد و واردکنندگان خودرو موظف به پرداخت هزینه 15 میلیون ریالی به ازای واردات هر دستگاه خودرو بابت دریافت خدمات از سامانه ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت شود. این مبلغ در راستای اجرا و توسعه طرح خارج کردن خودروهای فرسوده از رده تحت نظارت ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت هزینه خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران