برای خرید اتوبوس اسکانیا چقدر باید هزینه کرد؟ + جدول اردیبهشت 1400

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

اتوبوس‌های اسکانیا را همه در ایران با شرکت عقاب افشان می‌شناسند. این شرکت سابقه‌ای شصت ساله در تولید خودروهای تجاری سنگین دارد و از ابتدای دهه هشتاد خورشیدی فعالیت خود را در زمینه ساخت و عرضه انواع مختلف اتوبوس اسکانیا گسترش داد. اسکانیا کلاسیک، اسکانیا مارال و اسکانیا درسا از شناخته شده‌ترین محصولات این شرکت در بازار داخلی هستند.

محصولات اسکانیا را در حال حاضر می‌توان ستون فقرات ناوگان مسافربری کشور توصیف کرد، چرا که با گذر از هر پایانه مسافربری انبوهی از مدل‌های مختلف این خودروها را خواهید دید. اتوبوس اسکانیا کلاسیک یا اسکانیا C12‌ نخستین محصول عمده این شرکت بود که از اوایل دهه هشتاد تا اوایل دهه نود خورشیدی به تولید می‌رسید. این اتوبوس از موتوری به حجم تقریبی 12 لیتر با قدرت 420 اسب‌بخار برخوردار است و در دو نسخه با استاندارد آلایندگی یورو 3 و یورو 4 به تولید رسیده است.

اسکانیا کلاسیک

در حال حاضر با مبلغی کمتر از یک میلیارد تومان، قادر به خرید نسخه‌های مختلفی از اسکانیا کلاسیک هستید. البته باید توجه داشت که به سبب قواعد اکثر دفاتر تعاونی مبنی بر محدودیت سن خودروهای مورد استفاده، اکثر این اتوبوس‌ها تنها در مواردی همچون تورهای مسافرتی یا سرویس ادارات و کارخانجات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همچنین بخوانید: نگاهی به قیمت اسکانیا کلاسیک در بازار، ساده و با وقار + جدول

اسکانیا مارال را می‌توان عمده‌ترین محصول این شرکت در حال حاضر دانست. این اتاق از اواخر دهه هشتاد روی خط تولید عقاب افشان قرار گرفت و تاکنون نیز تولید آن ادامه یافته است. از این خودرو نسخه‌ای به نام مارال LX نیز موجود است که سه محور دارد و در تعداد محدودی به تولید رسیده است.

مارال سه محور

در حال حاضر با هر سطح بودجه‌ای قادر به یافتن نسخه‌های مختلفی از اسکانیا مارال در بازار خواهید بود. از این خودرو نمونه‌های 44 نفره و 25 نفره به تولید رسیده است و برخی نمونه‌های 25 نفره یا VIP از اسکانیا مارال، مجهز به مانیتور نیز هستند. پیشرانه اسکانیا مارال با اسکانیا کلاسیک یکسان است و تنها در مدت اخیر شاهد عرضه نمونه‌های یورو 5 آن به بازار بوده‌ایم.

پیشنهاد مطالعه: نگاهی به شرایط بازار و قیمت ولوو B9R ، آخرین کشتی سوئدی + جدول قیمت

در نهایت به آخرین محصول این شرکت یعنی اسکانیا درسا می‌رسیم که جدیدترین اتاق ساخته عقاب افشان تاکنون است. اسکانیا درسا گران‌ترین محصول این شرکت نیز لقب گرفته و برای خرید آن ناچار به پرداخت ارقام گزافی هستید.

پیشرانه درسا

مشابهت فنی این خودرو با اسکانیا مارال به همراه عدم وجود تمایزات ملموس، سبب شده تا اسکانیا درسا در سایه اسکانیا مارال قرار بگیرد و فروش چندان موفقی نداشته باشد. البته اسکانیا درسا مجهزترین و لوکس‌ترین ساخته عقاب افشان تاکنون است و بسیاری از شرکت‌های مسافربری، این خودرو را برای ارتقای وجهه خود به کار گرفته‌اند.

جدول قیمت اتوبوس اسکانیا در مردادماه 1399

مدل خودروسال ساختکارکردرنگقیمت
درسا1397430 هزار کیلومترسفیدسه میلیارد و صد میلیون تومان
مارال1394یک میلیون کیلومترسفیدیک میلیارد و نهصد میلیون تومان
مارال1392دو میلیون و سیصد هزار کیلومترسفید-آبییک میلیارد و هشتصد میلیون تومان
مارال1390دو میلیون و پانصد هزار کیلومترسفید-زردیک میلیارد و پانصد میلیون تومان
کلاسیک1387دو میلیون و صد هزار کیلومترسفید850 میلیون تومان
کلاسیک1387دو میلیون و پانصد هزار کیلومترسفید-آبی900 میلیون تومان

بروزرسانی قیمت اسکانیا مارال، اردیبهشت 1400

با توجه به تغییراتی که بازار خودرو ایران طی ماه‌های گذشته تجربه کرده، برآن شدیم تا جدول قیمت اسکانیا مارال را برای سال 1400 بروزرسانی کنیم. در ادامه می‌توانید آخرین قیمت اسکانیا مارال را در اردیبهشت ماه 1400 مشاهده کنید:

جدول قیمت اتوبوس اسکانیا در اردیبهشت ماه 1400

مدل خودروسال ساختکارکردرنگقیمت
درسا1395یک میلیون کیلومترسفیدسه میلیارد و هفتصد میلیون تومان
مارال1395یک میلیون و 270 هزار کیلومترسفید-قرمزدو میلیارد و هشتصد میلیون تومان
مارال1392یک میلیون و سیصد هزار کیلومترسفید-آبییک میلیارد و سیصد میلیون تومان
مارال1394یک میلیون و دویست هزار کیلومترسفید-قرمزدو میلیارد و چهارصد میلیون تومان
کلاسیک1390دو میلیون کیلومترسفید-قرمزیک میلیارد و چهارصد میلیون تومان
کلاسیک1389دو میلیون  کیلومترسفید-قرمزیک میلیارد و چهارصد میلیون تومان

نظرات
 
 
 
مهدی محمدی 1401/5/4
یه اوتوبوس خواستم
صادقی 1401/7/12
سلام یک اسکانیا 90 یا 92 برای شرکتم میخواهم نقد واقساط اگر مقدور بود اطلاع دهید

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران