68، عدد اختلاف قدرت موتور فراری و مرسدس در فصل 2019 می‌باشد

رئیس تیم مرسدس، توتو ولف، می‌گوید که در بعضی از مسابقات فصل 2019، فراری 68 اسب بخار بیشتر از ما قدرت موتوری داشت. اگرچه مرسدس فصل را بسیار قدرتمند شروع کرد و تقریبا هیچ تیمی نتوانست آن‌ها را تا نیمه فصل به چالش بکشد، اما فراری بعد از تعطیلات تابستان با موتوری به پیست برگشت که همگان را در تعجب فرو برد. این مورد از نمایش قدرتمند و در نهایت کسب برد دو مسابقه‌ای که از همه بیشتر به قدرت موتور بستگی دارد انجامید؛ اسپا و مونزا. این برتری موتوری اما، آنچنان به طول نیانجامید و بعد از بررسی فدراسیون جهانی، قدرت این موتور به شدت تحلیل رفت. ولف در این باره می‌گوید:

نمی‌دانم که بقیه تیم‌ها نقاط ضعف و قوت‌شان را در کجا می‌بینند. من فقط می‌توانم خودمان را قضاوت کنم. ما در زمینه موتور در فصل گذشته، بسیار از طرف فراری به چالش کشیده شدیم و پای در مسیرهای جدیدی گذاشتیم تا بتوانیم عملکردمان را بهبود بخشیم. همکاری بین بریکسورث (نام محل خط تولید پیشرانه‌های آ ام گ) و برکلی (نام محل کارخانه تیم فرمول یک مرسدس) نیز بسیار قوی بود. این دو بخش بسیار خوب با هم کار کردند تا اثر ایرو و قدرت موتور را متوازن کنیم. از طرفی نسبت داونفورس به مقاومت هوا در خودروی فعلی بسیار متعادل است. چسبندگی زیادی در تقریبا همه پیچ‌ها داریم، ولی هنوز کمی ضعف در پیچ‌های سرعت پایین دیده می‌شود. در بعضی از مسابقات فصل گذشته، اختلاف قدرت 50 کیلوواتی (68 اسب بخار) داشتیم. مسئله به وجود آمده این بود که چقدر قدرت، می‌توانیم از موتور استخراج کنیم؟ و شما فقط جواب را در محفظه احتراق داخلی می‌توانید پیدا کنید. بقیه نواحی [پاوریونیت] محدود شده هستند. هر راهی که به نظرمان می‌رسید را امتحان کردیم. به غیر از مقدار کمی اسب بخار، چیز دیگری به دست نیاوردیم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران