موضوعات داغ

دفاع کریستین هورنر از تصمیم ردبول برای مکس ورشتپن

عکس مطلب اول

کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول، از تصمیم تیم برای آوردن مکس ورشتپن به پیت در لحظات پایانی مسابقه دفاع کرد و گفت در آن زمان در خصوص تایرها نگران بودیم.

با توجه به پنچر شدن هر دو خودروی مرسدس، می‌توان تصور کرد که شاید ورشتپن هم به چنین سرنوشتی دچار می‌شد، اما در طرف دیگر سکه همیشه حسرتی بزرگ نهفته است. اگر ورشتپن در پیست می‌ماند و تایرهای او تا پایان دوام می‌آوردند چه می‌شد؟ درست حدس زده‌اید، امروز به جای نام لوئیس همیلتون به عنوان برنده مسابقه بریتانیای 2020، اسم ورشتپن در صدر تیترها بود. اما در واقعیت اتفاق دیگری افتاد. ردبول در دورهای پایانی ورشتپن را به پیت آورد تا با تایرهای سافت او را مجهز کند. کمی بعد لوئیس همیلتون با پنچری تایر جلوی سمت چپ خودرو روبرو شد و به همان وضع و به سختی تا خط پایان رانندگی کرد تا یکی از عجیب‌ترین پیروزی‌های تاریخ فرمول یک را شاهد باشیم. کریستین هورنر در این باره می‌گوید:

ما کمی ارتعاش داشتیم، پنچری بوتاس را دیدیم و می‌توانستیم شیاری از خوردگی را روی تایر ببینیم، پس تصمیم گرفتیم پیت‌استاپ انجام دهیم و با تایر سافت به پیست برگردیم و یک امتیاز اضافه سریع‌ترین دور مسابقه را به حساب خود واریز کنیم. تایرهایی که از خودروی مکس درآوردیم شیارهای عمیق خوردگی و پارگی‌های زیادی داشت، پس تضمینی برای اتمام مسابقه با آن تایرها نبود و آن وقت داستان کاملا متفاوت می‌شد. لوئیس سوار بر شانسش بود، امروز خودروی بسیار خوبی داشتند و او توانست خودرو را به خط پایان برساند. رده دوم هنوز هم جایگاه خوبی برای ما محسوب می‌شود. فکر می‌کنم آن‌ها (مرسدس) به راحتی فاصله و سرعت خود را مدیریت کردند. ما می‌توانستیم این مسئله را ببینیم زیرا خوردگی تایر جلو در اینجا کمی نگران کننده است و آن‌ها در پیچ‌های شماره 1، 2 و 9، بیش از ما در حال مدیریت تایر بودند. برای ما کمی تعجب برانگیز بود که با چنین مشکلی روبرو شدند. ما حتی 10 دور زودتر از این اتفاق به فکر انجام پیت‌استاپ افتاده بودیم.

مکس ورشتپن نیز در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

به نظرم هم خوش شانس بودم هم نبودم. مشخصا آن‌ها در مسابقه بسیار سریع بودند و بله تایرها از یک زمانی به بعد وضع خوبی نداشتند. 10 دور مانده به پایان در رادیو به تیم گفتم که ’بچه‌ها، می‌دونید چیه، تایر جلو سمت راست اصلا وضع خوبی نداره‘. بعد از آن البته تایر خودروی ولتری پنچر شد. در رادیو به تیم گفتم که می‌خواهم از این موضوع جلوگیری کنم و آن‌ها من را به پیت آوردند تا با تایرهای سافت برای سریع‌ترین دور مسابقه تلاش کنم. البته بعد از آن لوئیس هم متاسفانه دچار پنچری تایر شد. اما از عنوان دومی بسیار خوشحالم. دوباره نتیجه خوبی گرفتیم. در مسابقه تنها بودم و داشتم سرعت و تایرهایم را مدیریت می‌کردم.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد