موضوعات داغ

سرعت بالای همیلتون در سه چرخه مرسدس

عکس مطلب اول

همچنان در محافل ورزشی صحبت از پیروزی همیلتون با یک تایر پنچر در مسابقه فرمول یک بریتانیا 2020 است. پیرلی نیز در حال بررسی علت این پنچری‌ها در مسابقه می‌باشد که نه تنها برای دو مرسدس، بلکه برای کارلوس ساینز نیز اتفاق افتاد. مرسدس در این میان پرده از حقیقتی برداشته است که برای همگان جای تعجب داشت؛ ثبت سرعت 230 کیلومتر بر ساعت در مستقیمی هنگار (Hangar Straight) پیست سیلوراستون توسط همیلتون، تنها روی سه چرخ. اکانت رسمی تیم فرمول یک مرسدس در توئیتر چنین نوشت:

خب داشتیم به داده‌های روز گذشته نگاه می‌کردیم (نمی‌خواد بهمون بگید، خودمون می‌دونیم چقدر عجیبیم) و متوجه شدیم لوئیس در دور آخر در مستقیمی هنگار 230 کیلومتر بر ساعت سرعت داشته...

با سه تایر

230 کیلومتر بر ساعت.

با.

سه.

تایر.

وقتی هر چهار تایر در حالت عادی باشند، خودروها در این مستقیمی نزدیک 300 کیلومتر بر ساعت سرعت دارند. همیلتون گفته است که باید کمی منطقی این ریسک را می‌پذیرفتم تا مانع از نزدیک شدن بیش از حد مکس ورشتپن شوم و از طرفی بتوانم خودرو را سالم به خط پایان برسانم.

راس براون، مدیر اجرایی موتوراسپرت و اولین رئیس همیلتون در مرسدس، دور آخر او را چنین توصیف کرده است:

تایر جلو سمت چپ را نداشت و با این حال توانست پیچ‌های کوپس (Copse) و استو (Stowe) را با بیش از 130 کیلومتر بر ساعت طی کند. او در مستقیمی هنگار هم فقط با سه چرخ به سرعت 230 کیلومتر بر ساعت رسید، کاملا دیوانه‌کننده است. بی‌نقص‌ترین تصمیمات را گرفت تا بتواند مسابقه را فقط با اختلاف چند ثانیه ببرد و این نمونه بارز استعداد فوق‌العاده و شجاعت لوئیس می‌باشد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد