منتظر موج سوم گرانی خودرو باشید؛ وزارت صمت همسو با افزایش قیمت

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

درحالی جهش ناگهانی قیمت خودرو از سوی شرکت های خودروسازی انتقادهای زیادی در پی داشته است که به نظر می رسد خودمان را باید برای موج سوم افزایش قیمت ها در فصل پیش رو آماده کنیم. باتوجه به صحبت های روز گذشته حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت مبنی بر زیان ده بودن شرکت های خودروسازی و همچنین بازنگری فصلی قیمت خودرو و افزایش آن باتوجه به قیمت مواد اولیه و تورم بخشی اعلام شده از سوی بانک مرکزی، باید در فصل پاییز هم منتظر موج سوم افزایش قیمت خودروهای داخلی باشیم و پیش بینی می شود که افزایش قابل توجهی نسبت به نرخ های فعلی اعلام شده از سوی خودروسازان داشته باشد.

به گزارش خودروبانک و به نقل از صدا و سیما، در این خصوص مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه قیمت خودرو تابع عوامل تولید خود است، عنوان کرد که درحال حاضر بخش عمده ای از مواد اولیه خودرو همچون ورق فولادی و مواد پتروشیمی تابع بورس بوده و بورس هم تابع ارز است و باعث افزایش قیمت آنان شده است. برهمین اساس شرکت های خودروسازی باوجود اینکه قیمت های خود را افزایش داده اند، اما همچنان در حاشیه زیان قرار داشته و هر دو خودروساز بزرگ ما قیمت فروش آنان کمتر از قیمتی است که برای تولید خودرو هزینه می کنند. به همین دلیل زیان انباشه زیادی دارند و موارد مختلفی همچون بورس، صورت حساب و همچنین سازمان های نظارتی وجود دارند که زیان ده بودن خودروسازان را تایید می کنند.

در ادامه حسین مدرس خیابانی با اشاره به واقعی کردن تقاضای خرید خودرو، اضافه کرد که در این خصوص سختگیری های زیادی انجام شده و سعی کردیم تا تقاضای خرید اتومبیل را واقعی کنیم. به هرحال وقتی اختلاف قیمت بازار و کارخانه افزایش پیدا می کند، عده ای سعی دارند در این شرایط کاسبی کنند و با سختگیری های انجام شده مثل نداشتن پلاک فعال، عدم خرید خودرو طی 48 ماه گذشته از خودروسازان، سند در رهن خودروسازان و غیر قابل انتقال بودن و یا حتی ابطال گارانتی بعد از 3 ماه عدم استفاده، تلاش می کنیم تا به متقاضیان واقعی خودرو عرضه کنیم.

نظرات
 
 
 
S 1399/5/16
غلط کردین که ضرر میکنن
تازه اگر ضرر داره نزنین اقا در وارداتو باز کنین مردم ماشین درست وحسابی سوار شن نه اشغالاتونو

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران