پاول دی رستا، راننده رزرو مک‌لارن در گرندپری هفتادمین سالگرد فرمول یک خواهد بود

طبق معمول دی رستا با تیم خبری اسکای اسپورتس در گرندپری بریتانیای پیش رو حضور خواهد داشت، اما این بار او در صورت رخ دادن هرگونه مشکلی برای یکی از دو راننده مک‌لارن، پشت فرمان خودروی آن‌ها خواهد نشست. این راننده اسکاتلندی تا کنون در 59 مسابقه حضور داشته است که آخرین آن‌ها برمی‌گردد به سال 2017، زمانی که فلیپه ماسا، راننده وقت ویلیامز، در گرندپری مجارستان حضور نداشت و دی رستا به جای او برای ویلیامز رانندگی کرد.

به دلیل وجود حبابی از قرنطینه برای اعضای هر تیم، دی رستا فقط در صورت لزوم برای رانندگی، می‌تواند به گاراژ مک‌لارن برود و با تیم در ارتباط باشد. وی در این خصوص می‌گوید:

خیلی خوب است که از طرف مک‌لارن برای این موضوع انتخاب شدم و خوشحال می‌شوم بتوانم در موقع لزوم به آن‌ها کمک کنم. من از سال 2007 با زک براون رابطه خوبی دارم و برای تیم او در مسابقات اتومبیلرانی آمریکا و با LMP2 رانندگی کرده‌ام، لازم به ذکر است که آندریاس سایدل را نیز می‌شناسم، پس به خوبی با تیم و اعضای آن آشنا هستم. ولی طبق معمول همچنان با تیم خبری اسکای اسپورتس به پوشش این گرندپری ادامه می‌دهم مگر در شرایط نیاز [مک‌لارن] به من.

در این راستا در صبح روز چهارشنبه صندلی مخصوص او در کارخانه مک‌لارن قالب‌گیری و ساخته شده است. تیم‌های فرمول یک در حال آماده‌سازی تیم خود برای هرگونه اتفاق غیرمترقبه‌ای هستند. مثل همان اتفاقی که برای تیم ریسینگ پوینت و سرجیو پرز رخ داد. نتیجه مثبت تست کووید-19 پرز باعث شد تا او مسابقه قبل را از دست بدهد و به جای او نیکو هالکنبرگ در این گرندپری برای ریسینگ پوینت شرکت کرد. مک‌لارن نیز به مانند ریسینگ پوینت قراردادی با مرسدس دارد که بر طبق آن می‌توانند از رانندگان رزرو این تیم استفاده کنند، اما در این زمان نه استافل وندورن و نه استبان گوتیرز در دسترس نیستند. به همین دلیل مک‌لارن به سرعت به فکر راه حلی دیگر افتاده است. وندورن در حال حاضر در برلین به سر می‌برد تا برای تیم فرمول ای مرسدس فصل 2020 این رقابت‌ها را آغاز کند و استبان گوتیرز فعلا مجاز به رانندگی با خودروی فرمول یک نیست، زیرا صلاحیت داشتن سوپرلایسنس را ندارد و باید حداقل 300 کیلومتر در طول تست‌ها با این خودرو رانندگی کند تا بتواند دوباره سوپرلایسنس خود را بگیرد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران