رنو پیروز جدال با ریسینگ پوینت در خارج از پیست؛ جریمه سنگین برای ریسینگ پوینت

در چند هفته گذشته و از آغاز این فصل، جنجالی‌ترین اتفاق فرمول یک، اعتراض‌های رنو به خودروی ریسینگ پوینت و مشخصا داکت ترمز این خودرو بوده است. دیروز جلسه دادرسی FIA برای این موضوع برگزار شد و طبق آنچه در این جلسه اتفاق افتاده است، اعتراض رنو تایید شده و حالا ریسینگ پوینت با جریمه‌ای 400,000 یورویی و کسر 15 امتیاز قهرمانی سال روبروست.

رنو در سه گرندپری گذشته اعتراض‌هایی رسمی به داکت ترمز ریسینگ پوینت داشته است و بنا بر اعتقاد آن‌ها، این داکت، کپی داکت ترمز خودروی W10 مرسدس در فصل گذشته است. قطعه‌ای از خودرو که طبق قوانین این سال تیم‌ها باید خودشان آن را طراحی کنند. در نتیجه بررسی داوران، ریسینگ پوینت برای استفاده از این قطعه در دومین گرندپری فصل که در اتریش برگزار شد، به ازای هر خودرو 7.5 امتیاز از دست خواهد داد و 200,000 یورو جریمه خواهد شد. همچنین داوران تصمیم گرفتند که جریمه‌های اضافی و کسر امتیاز بیشتر برای گرندپری‌های مجارستان و بریتانیا ضروری نیست و برای این دو گرندپری به توبیخ کتبی رضایت دادند. تیم فرمول یک ریسینگ پوینت تا ساعت 9:30 صبح روز شنبه مورخ 8 آگوست به وقت لندن، مهلت اعتراض به این رای را خواهد داشت.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران