دفاع تمام قد مدیر مرسدس از تیم ریسینگ پوینت و خودرو RP20

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

مدیر تیم مرسدس به معترضان خودرو RP20 ریسینگ پوینت هشدار داد. توتو ولف در تلاش است تا در شکایت های پیش آمده از خودرو تیم ریسینگ پوینت نقش میانجی را بازی کند، از همین رو به مدیران تیم ها هشدار داد رفتن لارنس استرول به دادگاه بین‌المللی برای هیچ کس خوب نخواهد بود.

رنو، فراری، مکلارن و ویلیامز قرار است تا تصمیم FIA را در باره داکت ترمز خودرو فرمول یک تیم ریسینگ پوینت مورد اعتراض قرار دهند. FIA اعلام کرده بود که تیم ریسینگ پوینت یک جریمه ۱۵ امتیازی به علاوه یک جریمه نقدی ۴۰۰.۰۰۰ یورویی دریافت کرده است و چون به نظر آنها استفاده از داکت ترمز عقب آنها بیشتر از آنکه ناقض قوانین فنی باشد ناقض قوانین ورزشی بوده است، پس ریسینگ پوینت مجاز است هنوز از همان ترمز ها استفاده کند.

۴تیم نامبرده شده معتقدند جریمه تعیین شده کافی نیست و خواهان مجازات بیشتری برای تیم ریسینگ پوینت هستند، از سوی دیگر ریسینگ پوینت معتقد است که هیچگونه نقض قوانینی مرتکب نشده است و برای رسیدن به حق خود درخواست تجدید نظر خواهی دارد.

حال در این شلوغی و درگیری بین تیم ها توتو ولف قصد دارد تا یک راه میانه پیدا کند و صلح را بین این ۵ تیم برقرار کند.

من فکر نمیکنم هیچ کس علاقه ایی به این درگیری داشته باشد و بخواهد موضوع را با بردن شکایت به دادگاه بین‌المللی استیناف(ICA) ادامه دار کند. این روند نیازمند یک تا دو ماه زمان و درگیری تعداد زیادی وکیل دارد. پس بهتر است عمل گرا باشیم. برای همین از من خواسته شد تا واسط بین دو گروه باشم.

همه آنها بسیار سرسخت هستند اما فکر می کنم در مذاکرات انجام شده کمی پیشرفت داشته ایم. در ۴۸ساعت آینده مشخص خواهد شد که آیا ۴تیم درخواست استیناف خواهند داد یا خیر. به هر حال ریسینگ پوینت جریمه شده است و ۱۵ امتیاز را از دست داده، تیم های معترض باید به این درک برسند که آیا خواسته آنها ارزش اعتراض مجدد دارد یا خیر.

اوتمار سافنور و لارنس استرول، مدیر و مالک ریسینگ پوینت، به شدت از اقدامات تیم خود دفاع کرده‌اند. ولف هشدار داده است که اگر در نهایت بخواهند مسئله خودرو ریسینگ پوینت را با نام مرسدس صورتی به دادگاه تجدید نظر ببرند، وارد این بازی خواهد شد. توتو افزود:

لارنس استرول از آن دسته انسان هایی نیست که بتوان از او گرو کشی کرد و نظر حقوقی اکثر وکلا بر این است که در صورت رفتن این پرونده به دادگاه تجدیدنظر، لارنس ۹۹.۹٪ شانس پیروزی خواهد داشت. به نظر مرسدس ریسینگ پوینت هیچ اشتباهی نداشته است. این یک مسئله پیچیده است، برخی آئین نامه ها به روشی خاص تفسیر شده است. همین قانون معروف به پدرخوانده یکی از آنها است که تاکنون نشنیده بودم.

اگر عادلانه فکر کنیم FIA همین الان هم درگیری های بسیاری برای حل کردن دارد و این مورد یک بار اضافه برای آنها خواهد بود، اما لارنس قصد ندارد از هیچ تلاشی صرف نظر کند. اگر تصمیم بگیرد موضوع را به ICA ببرد، مطمئن باشید تمام توان خود را به کار خواهد بست و در انتها پیروزی برای او خواهد بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران