برای خرید تسمه تایم چقدر باید هزینه کرد؟ + جدول قیمت مردادماه

تسمه تایم یکی از اجزای اصلی هر پیشرانه درون‌سوز است که معمولا از پلاستیک ساخته می‌شود. همان‌طور که از نام تسمه تایم مشخص است، این تسمه پلاستیکی وظیفه دارد تا زمان‌بندی حرکت میل سوپاپ و سوپاپ‌ها را برعهده بگیرد تا چهار عملکرد اصلی موتور درون سوز مطابق برنامه انجام شوند.

همانند هر قطعه دیگری، تسمه تایم نیز یک قطعه مصرفی است و عمر معینی دارد. بنابر اظهارات و تجربیات تعمیرکاران خبره، عمر متوسط هر تسمه تایم حدود هفتاد هزار کیلومتر است که با حساب ده هزار کیلومتر کارکرد در شرایط ایستا همچون ترافیک، می‌بایست در حدود شصت هزار کیلومتر نسبت به تعویض تسمه تایم اقدام نمود.

تسمه تایم و نحوه تنظیم آن یکی از اقدامات حیاتی برای پیشرانه هر خودرو است و اگر از تسمه تایم تقلبی استفاده شود یا در تنظیم آن دقت لازم صورت نگیرد، فرآیندهای درونی خودرو دچار مشکل خواهند شد. لازم به ذکر است که عمل تنظیم تسمه تایم در بین تعمیرکاران به تایم گیری شهرت دارد.

برای خرید تسمه تایم به چه بودجه‌ای نیاز است؟

بنابراین می‌توان گفت یکی از اصلی ترین قسمت های اتومبیل که باید توجه ویژه ای بر روی آن داشت و در زمان مناسب تعویض شود و همچنین از یک برند معتبر برای انتخاب آن استفاده کرد، تسمه تایم موتور خواهد بود.

این قطعه در صورت خرابی و پاره شدن می تواند به قطعات اصلی پیشرانه آسیب وارد کرده و هزینه های بسیار زیادی بر روی دست صاحبان خود بگذارد و حتی ممکن است ناچار شوید تا تعمیرات اساسی موتور را با هزینه‌های گزاف انجام دهید.

حال امروز به در خودروبانک سعی داریم مروری بر آخرین قیمت تسمه تایم در بازار مربوط به نیمه دوم مردادماه 99 داشته باشیم. در جدول زیر جزییات قیمت برخی از پرمصرف ترین تسمه تایم های موجود در بازار را خواهید دید تا به شما دید شفاف‌تری برای خرید تسمه تایم اعطا کند.

نوعقیمت (هزار تومان)
تسمه تایم پراید صبا سایپا یدک120 تا 149
تسمه تایم پاورگریپ اوریجینال پژو 206 تیپ 5272 الی 274
تسمه تایم پژو 206 تیپ 5 کانتیننتال229 الی 230
تسمه تایم کانتیننتال دنا/سمند EF7440
تسمه تایم دانگیل پژو 206 تیپ 5315 الی 335
تسمه تایم پراید و تیبا دانگیل105
تسمه تایم پژو 405 کانتیننتال145
تسمه تایم کانتیننتال پراید و تیبا190
تسمه تایم پژو 405 دایکو177
تسمه تایم پژو پارس و سمند معمولی پاورگریپ175
تسمه تایم جک اس 5 شرکتی374
تسمه تایم پراید میتسوبیشی110
تسمه تایم رنو ال90 کانتیننتال340
تسمه تایم رنو ال90 پاورگریپ252
تسمه تایم ریو265
تسمه تایم وانت مزدا 2000289
تسمه تایم لیفان X50354
تسمه تایم دانگ فنگ اچ30 کراس شرکتی370
تسمه تایم فانتوم رنو مگان315

نظرات
 
 
 
محمد 1399/5/23
با سلام قیمت تسمه تایم های شرکت مدیران خودرو را اعلام کنید چون قیمت تسمه تایم اصلی برای خودرو های این شرکت بسیار بالارفته است

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران