ناکامی شکایت کپی برداری از لندروور دیفندر در دادگاه انگستان

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

چندی پیش کمپانی انگلیسی "Ineos" یک خودروی شاسی بلند آفرودی چهارچرخ محرک تحت برند " Grenadier" رونمایی کرد، اما بلافاصله با واکنش های مختلفی بویژه از سوی کمپانی خودروسازی لندروور مواجه شد، زیرا این خودروی شاسی بلند آفرودی تقریبا شبیه چیزی بود که لندروور اعتبار و تاریخچه غنی خود را با کمک آن بدست آورده است، یعنی خودروی لندروور دیفندر که همه ما آن را به عنوان یکی از معروف ترین و باسابقه ترین خودروی آفرودی جهان تا به امروز می شناسیم.

نبرد بر سر روح لندروور دیفندر

حال لندروور با معرفی این خودرو، شکایت نامه ای تنظیم کرده و پای کمپانی " Ineos" را به خاطر کپی برداری از محصول نمادین این شرکت به دادگاه لندن باز کرده است، اما در کمال تعجب دادگاه لندن اعلام کرد که پس از بررسی کارشناسان مربوطه، شکایت لندروور از سوی این دادگاه مبنی بر کپی برداری از خودروی "لندروور دیفندر" را رد کرده است.

Ineos Grenadier

در این دعوای حقوقی، یکی از قضات پرونده مدعی شده است که طراحی بدنه این دو خودرو احتمالا نکته چندان مهمی برای مشتریان این برند نخواهد بود و همچنین کمپانی Ineos اعلام کرده است که طراحی خودرو همانند لوگو یا آرم یک شرکت معرف اصالت یک برند نخواهد بود، درحالی که لندروور مدعی است طراحی این خودرو یک نماد مهم در تاریخ فعالیت این شرکت به شمار می آید و لازم است که از آن محافظت شود.

یک دادرسی عجیب!

در حقیقت اگر نگاهی به طراحی این خودرو داشته باشید، الگوبرداری های آن از خودروی لندروور دیفندر کاملا دیده می شود و با دقت به جزییات طراحی همچون فرم اصلی بدنه، طراحی گلگیرهای جلو و سقف اتومبیل که قسمت جلوی آن یک طراحی شیب دار دارد، طراحی کاپوت اتومبیل و یا حتی فرم پنجره های اتومبیل کاملا از خودروی لندروور دیفندر کپی برداری شده و عجیب است که دادگاه لندن شکایت لندروور را برای کپی برداری از محصول نمادین این شرکت رد کرده است.

Ineos Grenadier

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران