چرا جریمه رانندگی اشتباهی ثبت می شود و چه کاری باید انجام داد؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

سردار سیدکمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به ثبت اشتباهی جریمه های رانندگی، روز گذشته اعلام کرد که گاهی اوقات افراد در محل حضور ندارند اما پیامک جریمه برای افراد ارسال می شود، در این مورد ممکن است که خودرو در اختیار فرد دیگری از خانواده باشد و این موضوع پس از بررسی دوربین ها مشخص می شود. در برخی مواقع نیز به دلیل دستکاری پلاک خودرو این مشکلات ایجاد می شود، به طور مثال فردی در شیراز پلاک خودرو را مخدوش کرده و مرتکب تخلف می شود و به دلیل مشکلی که در پلاک خودرو وجود دارد، ممکن است وقتی وارد سیستم می شود جریمه را برای فرد دیگری ارسال کند.

دوقلو کردن پلاک خودرو

رئیس پلیس راهور ناجا همچنین اضافه کرد که گاهی اوقات به دلیل دوقلو کردن پلاک خودرو توسط سارقان، این مشکلات برای برخی از افراد ایجاد می شود که در حال ایجاد راهکارهایی برای حل این مشکلات هستیم. لازم به ذکر است که کمیسیون ماده 5 در خصوص رسیدگی به این مشکلات و اعتراضات است و زمان رسیدگی به پرونده ها در این کمیسیون از 1 جلسه به 3 جلسه در هفته افزایش پیدا کرده تا مردم راحت تر بتوانند از خدمات استفاده کنند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران