افزایش غیرقانونی وثیقه، مانع جدید رانندگان برای دریافت تسهیلات کرونایی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، رانندگان تاکسی را می توان جزو آن دسته از مشاغلی دانست که بیشترین خسارت را از این همه گیری جهانی به خود دیده اند و در همین خصوص پیش بینی شد تا تسهیلاتی به رانندگان برای جبران خسارت های آنان داده شود، اما به رغم ثبت نام 85 هزار نفری رانندگان تاکسی برای دریافت این تسهیلات، گویا تنها 4 هزار راننده موفق به دریافت این تسهیلات شده اند.

در این رابطه مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می گوید که از بین 85 هزار راننده تاکسی برون شهری که برای دریافت تسهیلات 6 میلیون تومانی کرونایی ثبت نام کرده اند، تنها 4 هزار راننده موفق به دریافت این تسهیلات شده اند، زیرا روند پرداخت این تسهیلات بسیار کند بوده و همچنین وثیقه و ضمانت های آن بسیار افزایش یافته است.

وی در ادامه اعلام کرد، ضمانت و وثیقه‌ های دریافت این تسهیلات بسیار افزایش پیدا کرده است و پیش از این برای دریافت تسهیلات 6 میلیون تومانی مقرر شده بود تا تنها یک ضامن و یا پرداخت سفته کافی باشد، ولی اکنون شاهد تغییراتی در ضمانت ها هستیم و بانک ها علاوه بر سفته و ضامن کارمند، وثیقه ‌های دیگری هم از رانندگان درخواست می ‌کنند و در پرداخت تسهیلات همکاری لازم را ندارند و باعث شده تا زمان پرداخت تسهیلات افزایش پیدا کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران