ثبت نشان تجاری بایون توسط هیوندای؛ گسترش سبد خودروساز کره ای

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

هیوندای اخیرا نام تجاری بایون را در دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا ثبت کرده است. بسیاری احتمال می‌دهند این نام تجاری مرتبط با خودرویی جدید یا زیرشاخه‌ای تازه از محصولات هیوندای باشد.

دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا در اسپانیا قرار دارد و هیوندای نام تجاری بایون را با تمامی زیرشاخه‌های مرتبط با خودرو شامل خودروهای سنگین، خودروهای سبک، پیکاپ‌ها و خودروهای اسپرت به نام خود ثبت کرده است.

گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد نحوه استفاده هیوندای از نام تجاری بایون وجود دارد. برخی اعتقاد دارند این نام تجاری برای نسل آتی هیوندای i20 اکتیو استفاده خواهد شد. عده‌ای دیگر اعتقاد دارند بایون نام تجاری محصولات الکتریکی کیا موتورز خواهد بود. هیوندای اخیرا زیرشاخه خودروهای الکتریکی خود را با نام تجاری ایونیک راه اندازی کرده است.

از سوی دیگر هیوندای استفاده از پسوند i را در محصولات خود متوقف کرده است. به نظر می‌رسد پس از آن‌که هیوندای ix35 به توسان تغییر نام داد، سایر محصولات همچون هیوندای i10، هیوندای i20 و هیوندای i30‌ نیز نام‌هایی جدید برای خود بیابند.

بایون نام یکی از معابد خمر در کامبوج است. این معبد زیبا توسط یکی از پادشاهان بودایی در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران