ورود خودرو به بازار بورس منتفی شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

با افزایش قیمت بسیار بالایی که اوایل سال جاری تجربه کردیم، نهادها و سازمان های مختلف با تشکیل کمیته خودرو وارد عمل شده و برای کنترل بازار خودرو، جلوگیری از افزایش قیمت ها و فروش خودرو به مصرف کنندگان واقعی، از فروش خودرو به صورت قرعه کشی رونمایی کردند.

اما فروش خودرو به صورت قرعه کشی نه تنها تا به اینجای کار دردی از بازار خودرو دوا نکرده، بلکه تصمیمات این شورا باعث شده تا مشکلات صنعت خودرو افزایش هم پیدا کند و روزانه شاهد افزایش قیمت ها در بازار باشیم.

درحالی که امید به کاهش قیمت ها می رود، مصوبه شورای رقابت برای بازنگری فصلی قیمت ها باعث شده تا خودروسازان هر 3 ماه یکبار قیمت محصولات خود را افزایش داده و به دنبال آن قیمت خودرو در بازار هم افزایش پیدا کند. برای حل این مشکل، کارشناسان ورود خودرو به بازار بورس را پیشنهاد کردند و اینکه قیمت نهایی خودرو به صورت آزاد در بورس کشف شود.

حال باتوجه به اظهارات روز گذشته رئیس شورای رقابت، گویا این طرح به رای گیری گذاشته شده و کمیته خودرو تصمیم داشته تا تعیین قیمت خودروهای داخلی را به بازار بورس واگذار کند، اما طرح ورود خودرو به بورس رای نیاورده و فعلا منتفی شده است.

رضا شیوا، رئیس شورای رقابت مدعی است که تا وقتی عرضه خودرو به مشتریان تا همین اندازه محدود باشد، ورود خودرو به بورس هم نمی تواند مشکلات بازار خودرو را حل کند، بلکه انجام چنین کاری ممکن است حجم گسترده تقاضا را متوجه این بازار کرده و در نتیجه ارزش خودرو با قیمت های بسیار بالاتری در بورس کشف شود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران