تکرار تاریخ در مونزا، پیروزی آلفاتائوری در روز سکوی باورنکردنی مونزا

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

مرحله هشتم فصل ۲۰۲۰ مسابقات فرمول یک نیز به پایان رسید، اما چه پایانی!!!!!

به جرأت می‌توان گفت هیچ کارشناس موتور اسپرتی در هیچ جای جهان چنین مسابقه پر هیچان و چنین سکویی را در مونزا پیش‌بینی نمی‌کرد. در حالیکه یک تعیین خط تکراری را در روز شنبه شاهد بودیم و مرسدس ها توانستند خط یک استارت را برای خود کنند اما در پایان مسابقه در جایگاه های ۵ و ۷ قرار گرفتند.

هر چیزی که برای جذابیت لازم بود در مسابقه مونزا دیدیم، خودرو ایمنی و حتی پرچم قرمز، دو استارت در یک مسابقه. و همین ها کافی بود تا تیم آلفاتائوری یا همان توروروسو سابقه تاریخ را تکرار کند. پیر گسلی راننده جوان تیم آلفاتائوری توانست پیروزی مسابقه را کسب کند و یاد مسابقه سال ۲۰۰۸ سباستین در این تیم را زنده کند. مسابقه ایی که فتل توانسته بود از جایگاه استارت شروع کند و به غیر از عنوان جوانترین راننده فاتح یک مسابقه فرمول یک اولین برد تیم توروروسو را نیز کسب کند. حال ۴۳۷۱ روز بعد(کمتر از ۱۲ سال) نوبت گسلی بود تا بردی دیگر برای این تیم ایتالیایی کسب کند تا جام پیروزی مونزا در خانه بماند.

نکته جالب این که گسلی مسابقه را از جایگاه دهم استارت زده بود و بردی واقعا شیرین را برای آلفاتائوری کسب کند.

پشت سر گسلی، خودرو تیم مکلارن به رانندگی کارلوس ساینز به رده دوم رسید و کارلوس توانست دومین سکوی دوران حرفه ایی خود را کسب کرد. نفر سوم هم لنس استرول از تیم ریسینگ پوینت بود که از اتفاق او نیز دومین سکوی دوران حرفه ایی اش را در این پیست کسب کرد.

لوئیس نیز به علت یک پنالتی ده ثانیه ایی که به خاطر ورود به محوطه پیت استاپ در زمان بسته بودن پنجره پیست استاپ انجام داده بود پس از شروع مجدد به انتهای صف رانندگان رفت و در نهایت توانست به رتبه ۷ام برسد.

مکس ورشتپن، چارلز لکلرک، سباستین فتل و کوین مگنوسن نیز از دور رقابت کنار رفته و نتوانستند مسابقه را به پایان برسانند.

در انتها توجه شما را به جدول امتیازات این مسابقه جلب می‌کنم. به زودی نیز فایل مسابقه را برای دانلود بر روی سایت قرار خواهیم داد، مسابقه ایی که به شدت شما را به تماشای آن دعوت می‌کنم.

جدول رده‌بندی رانندگان

جدول رده‌بندی رانندگان

جدول قهرمانی رانندگان

جدول قهرمانی رانندگان

جدول قهرمانی تیمی

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران