دلیل توقف شماره گذاری پراید و رنو ال 90 چیست؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

هفته گذشته رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو به عدم شماره گذاری 2 خودروی پراید و رنو ال 90 اشاره کرد و سپس اعلام کرد که هنوز دلیل انجام چنین کاری را نمی دانیم، حال رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا به تشریح دلایل آن پرداخته و توضیحاتی در این خصوص ارائه کرده است.

سرهنگ علی محمدی، رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا روز گذشته با اشاره به عدم شماره گذاری دو خودروی پراید و رنو ال 90، اعلام کرد که براساس مصوبه هیئت وزیران، از ابتدای سال جاری شماره گذاری تمامی خودروهای بنزین سوز و دوگانه سوز که استانداردهای یورو 5 را پاس نکنند، امکان شماره گذاری نخواهند داشت و دو خودروی پراید و رنو ال 90 هم فاقد استانداردهای یورو 5 بوده و به همین دلیل شماره گذاری آنان متوقف شده است.

به گزارش خودروبانک و به نقل از خبر خودرو، سرهنگ علی محمدی در ادامه صحبت های خود با اشاره به نیاز تایید سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت از محیط زیست، اضافه کرد که برای شماره گذاری دو خودروی پراید و رنو ال 90 در صورت صدور مجوزهای لازم از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست، فرآیند شماره گذاری خودروهای مذکور دوباره به جریان خواهد افتاد و مشکلی از بابت پلیس راهور وجود ندارد.

نظرات
 
 
 
محمد 1399/6/20
پس تکلیف اینایی که ماشین خریدن چی میشه ؟ جلوی تولید باید گرفته بشه نه جلوی شماره گذاری

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران