برای خرید پژو 2008 به چه بودجه‌ای نیاز خواهیم داشت؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

شاید بتوان گفت که خودروساز فرانسوی پژو بیشترین نقش را در تاریخ سه دهه اخیر خودروسازی ایران ایفا کرده است. محصولات این شرکت فرانسوی در بازه زمانی طولانی توسط ایران خودرو مونتاژ شدند و علاوه برآن خودروساز ایرانی بر پایه محصولات پژو، خودروهای ملی خود را توسعه داد. این همکاری‌های پر فراز و نشیب پس از پایان تحریم‌های بین المللی نیز ادامه یافت و منجر به عرضه محصولاتی همچون پژو 2008، پژو 508 و پژو 301 به بازار کشورمان شد.

سه محصول یاد شده حاصل همکاری ایران خودرو و پژو در قالب شرکت ایکاپ بودند. شرکتی تشکیل شده براساس جوینت ونچر که قرار بود تا به پایگاه ساخت و صدور محصولات پژو در خاورمیانه تبدیل شود اما پس از اعمال مجدد تحریم‌ها، فعالیت آن روز به روز محدودتر شد. از بین محصولاتی که قرار بود طی دور جدید همکاری پژو و ایران خودرو به بازار ایران عرضه شوند، تنها پژو 2008 به مرحله تولید انبوه رسید و خودروهایی همچون پژو 301 یا پژو 208 تنها در حد ایده باقی ماندند.

پژو 2008

نخستین نمونه‌های تولید ایکاپ از پژو 2008 در سال 1396 به دست مشتریان رسیدند و خوشبختانه ایران خودرو تصمیم گرفت تا به جای مونتاژ نمونه قدیمی، پژو 2008 فیس لیفت را که در آن زمان وارد بازار جهانی شده بود به تولید برساند. تولید پژو 2008 تا سال 1399 ادامه یافت اما پیش فروش جدیدی از سوی ایران خودرو ارائه نشد تا تمامی تولیدات صرف انجام تعهدات معوق شود.

همچنین بخوانید: تست و بررسی پژو 2008 در ایران، بچه شیر فرانسوی

با وجود آن‌که در گمانه زنی‌های اولیه قرار بود تا پژو 2008 در چند تیپ و با قیمت‌های مختلف به بازار عرضه شود اما داستان پژو 405 یکبار دیگر تکرار شد و ایران خودرو محصول ایرانی – فرانسوی خود را تنها در یک تیپ و با قیمت 120 میلیون تومان به دست مشتریان رساند. البته قیمت این خودرو اکنون بسیار بیشتر از نرخ اولیه است. قیمت پژو 2008 در نسخه‌های صفر کیلومتر ساخت سال 1398 هم‌اکنون حدود 850 میلیون تومان و در نسخه‌های صفر کیلومتر ساخت سال 1399 حدود 880 میلیون تومان تعیین می‌شود.

نوآوری‌های پژو 2008

برخلاف تصوری که بسیاری از مشتریان بازار جهانی از محصولات پژو داشتند، سری جدید تولیدات این شرکت فرانسوی از المان‌های دوست داشتنی و جذابی برخوردار بود که به رشد فروش پژو در بازارهای مختلف کمک فراوانی کرده است. برای مثال فرمان و چیدمان کابین پژو 2008 که بی شباهت به کابین هواپیما نیست، برای بسیاری از مصرف کنندگان جالب توجه بوده است.

پژو 2008

پژو 2008 در بازار جهانی با پیشرانه‌های مختلفی به تولید می‌رسد اما بهترین موتور موجود برای این خودرو، پیشرانه 1.6 لیتری THP پژو سیتروئن است که علاوه بر پژو 2008، در دیگر محصولات این گروه همچون دی ‌اس 5، دی ‌اس 6 و یا پژو 508 نیز دیده می‌شود. این پیشرانه راندمان بسیار مناسبی دارد و تاکنون موفق به کسب جوایز متعددی شده است. با این وجود به دلیل بهره‌مندی از سیستم توربوشارژر و پیچیدگی نسبتا بالا، انجام تعمیرات دوره‌ای آن دقت بالایی را می‌طلبد و البته نیاز به هزینه بیشتری در مقایسه با پیشرانه‌های اتمسفریک دارد.

برای خرید پژو 2008 به چه بودجه‌ای نیاز داریم؟

همان‌طور که اندکی قبل اشاره شد، برای خرید پژو 2008 در نسخه‌های صفر کیلومتر نیاز به بودجه‌ای بین 850 الی 880 میلیون تومان خواهید داشت. اما اگر نسخه‌های کارکرده پژو 2008 را بخواهید چطور؟ در ادامه نگاهی به محدوده قیمت پژو 2008 در نسخه‌های کارکرده خواهیم داشت.

برای خرید پژو 2008 کارکرده، نیاز به حداقل بودجه‌ای برابر با نیم میلیارد تومان خواهید داشت. در این محدوده نخستین نمونه‌های تولید شده از پژو 2008 که ساخت سال 1396 هستند در دسترس شما خواهند بود. با افزایش سطح بودجه به 600 میلیون تومان، نمونه‌های ساخت سال 1397 نیز کم کم پدیدار می‌شوند و تا سطح 700 میلیون تومان به تمامی مدل‌های ساخت سال 97 و برخی از نمونه‌های ساخت سال 98 دسترسی خواهید داشت.

با افزایش سطح بودجه به یک پله بالاتر، نسخه‌های صفر کیلومتر به آرامی خود را در بین آگهی‌ها نمایان می‌کنند تا جایی که قیمت‌ها به حدود 800 میلیون تومان می‌رسد. در این سطح اکثر نسخه‌ها صفر کیلومتر یا بسیار کم کارکرد هستند و بهترین گزینه‌ها برای خرید محسوب می‌شوند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران