اولین سکوی آلبون در روز پر برخورد پیست موجلو

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

پیست موجلو برای اولین میزبان مسابقات فرمول یک بود، مسابقه جذابی که همراه بود با تصادفات بسیار و کنار رفتن ۸خودرو از چرخه مسابقه، ۴استارت در یک مسابقه و بارها ورود خودرو ایمنی.

اما تمام این موارد باعث نشد تا لوئیس همیلتون به روند پیروزی های خود ادامه ندهد و در پایان در جایگاه نخست مسابقه دوم ایتالیا قرار گرفت. پس از لوئیس هم تیمی او توانست در جایگاه دوم قرار بگیرد، اما اینبار نوبت راننده دوم تیم ردبول بود که سکوی سوم مسابقه را کسب کند و برای اولین بار در دوران حرفه ایی خود از زمان ورود به مسابقات فرمول یک بر روی سکو برود.

نفرات برتر مسابقه موجلو
لازم به ذکر است هم تیمی آلبون، مکس ورشتپن، در همان دور ابتدایی مسابقه به علت برخورد سنگینی که رخ داده بود از دور رقابت کنار رفت.

فراری ها نیز در روزی که تنها ۱۲خودرو داخل پیست مانده بود در رتبه های ۸ و ۱۰ قرار گرفتند تا روند منفی تیم فراری ادامه داشته باشد. البته که رتبه ۸ام چارلز لکلرک به خاطر پنالتی ۵ثانیه کیمی رایکونن بدست آمده است. کیمی این پنالتی را به خاطر ورود به محوطه پیت لین پس از رد شن از منطقه مجاز ورود دریافت کرده بود.

خودروهای حذف شده از مسابقه از این قرار هستند:

لنس استرول، اسبان اوکون، نیکولاس لطیفی، کوین مگنوسن، آنتونیو جیوویناتزی، کارلوس ساینز مکس ورشتپن و پیر گسلی.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران