پرواز به هیچ کجا! پرواز های بدون مقصد خطوط هوایی سنگاپور

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

قرار است در برخی مناطق دنیا، بعضی از خطوط هوایی یا فرودگاه‌های خاص، پروازهایی بدون مقصد ارائه دهند: این پروازها ساختگی هستند و قرار است به کسانی کمک کنند که مدام با هواپیما سفر می‌کنند و ممکن است طی این مدت که پروازی صورت نگرفته دچار استرس شده باشند. البته این پروازها همچنین شامل مراحل سوار شدن به هواپیما و اجرای اقدامات روتین پیش از پرواز هستند. در برخی موارد مانند خطوط هوایی سنگاپور، این هواپیماها از زمین بلند می‌شوند اما هرگز به جایی نمی‌روند.

شاید این ایده برای کسانی که زیاد با هواپیما سفر نمی‌کنند احمقانه به نظر برسد: اینکه کسی برای رفتن به فرودگاه، سوار هواپیما شدن و سپری کردن ۳ ساعت در هواپیما پول بپردازد، اما در نهایت در همان فرودگاه فرود بیاید. اما این کاری است که فعلا به مسافران همیشگی خطوط هواپیمایی کمک می‌کند و از همه مهم‌تر، خطوط هواپیمایی در آستانه ورشکستگی را از وقوع این اتفاق نجات می‌دهد.

خطوط هوایی سنگاپور ابتدا قصد داشت در این برنامه با یک شرکت چارتری در سنگاپور همکاری کند، اما درنهایت به این نتیجه رسیده که این برنامه را به تنهایی اجرایی کند. برنامه پرواز بدون مقصد از ماه آینده آغاز خواهد شد و به گردشگران اجازه می‌دهد تا با اعتبارات گردشگری ارائه‌شده توسط دولت هزینه آن را پرداخت کنند. خطوط هوایی سنگاپور این موضوع را تایید نکرده‌اند، اما گفته‌اند در حال بررسی انواع مختلفی از گزینه‌ها هستند.

پروازهایی با مبدا و مقصد یکسان!

همه پروازها از فرودگاه چانگی بلند شده و در همان‌جا فرود می‌آیند، و همچنین از امکاناتی مثل محل اقامت، تجربه سوار لیموزین شدن و خرید در فرودگاه بهره می‌برند تا به یک پیشنهاد غیرقابل رد کردن تبدیل شوند. خود پرواز فقط حدود ۳ ساعت طول می‌کشد، اما این تجربه می‌تواند بسته به چیزی که مشتریان سفارش می‌دهند بیشتر طول بکشد.

برندن سوبی تحلیلگر مستقل حوزه هواپیمایی گفته چنین پروژه‌ای حتی با وجود تازه بودنش نمی‌تواند تاثیر زیادی در کسب درآمد برای شرکت‌ها داشته باشد. البته این برنامه باعث می‌شود هواپیماها همچنان پرواز کنند و خدمه پرواز شغل خود را حفظ کنند، پس از هیچ کاری نکردن بهتر است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران